Кошик
1566 відгуків
Термін відправки замовлень 3-4 дні
СпецПоливСервіс - Все для поливу, інтернет-магазин поливу
+380 (97) 082-26-08
Kyivstar

Норми поливу газону. Як правильно поливати газон?

Норми поливу газону. Як правильно поливати газон?

 

На сьогоднішній день є багато думок на тему норм і правил поливу газону на ділянці, іноді вони відрізняються, а іноді схожі, незалежно від того, хто є носієм інформації: досвідчений садівник з 20-ти річним стажем, професійна ландшафтна фірма чи новачок. Однак у цій статті представлено єдину офіційно правильну теорію, яка вже неодноразово перевірена на практиці. Дотримання цих правил забезпечить вашу ділянку здоровим та красивим газоном.

 

 

 

Норма поливу газону - 35 л на кв.м. в тиждень

(у літній період для кліматичного поясу України)

 

Норма поливу газону в день - 5 л на кв.м.

Норма поливу газону 1 раз на 2 дні - 10 л на кв.м.

Норма поливу газону 1 раз на 3 дні - 15 л на кв.м.

Норма поливу газону 1 раз на 7 днів - 35 л на кв.м.

 

Перше загальне правило для зрілого газону полягає в тому, щоб вологість проходила глибоко в корінь разом з великим об'ємом води. Земля повинна промокнути на 20 см вглиб за один цикл поливу. І що дуже важливо - полив має бути не частим! Іншими словами, не потрібно щодня поливати газон.

 

 

норми поливу газону

 

 

Не поливайте кожен день!

 

 

Елементарно - полив із щоденною регулярністю постійно підтримує газон у вологому стані, коренева система не отримує потрібної кількості кисню, корені загнивають, газон в'яне. Додайте, жаркий 32-х градусний день до рясних вологих умов газону і трава може отримати кореневу гниль чи різні хвороби. Запам'ятайте, постійно волога земля + спека = сприятливе середовище для виникнення хвороботворних бактерій.

Ваш газон повинен висихати між сеансами зрошення - через верхній шар грунту надходить кисень у корені, пори в землі повинні бути відкритими. З тієї самої причини рекомендується робити аерацію газону.

 

Навіть за тиждень без поливу, коріння на глибині 20 см не втратить всю вологу. Два рази рясного поливу на тиждень у спекотний сезон достатньо для трави, що добре укорінилася. Чим глибше промочений грунт і чим рідше відбувається полив, тим глибше проростає коріння. З глибшою кореневою системою трава матиме кращий доступ до поживних речовин у ґрунті, буде краще справлятися зі стресом, посухою і буде більш стійкою до хвороб. Важливо знати - при недостатній волозі у верхніх шарах ґрунту, коріння в пошуках вологи зростатиме вглиб, тому для трави так важливий нечастий рясний глибокий полив.

І навпаки, якщо ви поливаєте газон щодня, коріння трави не проростатиме глибше 5-10 см, нижче воно просто "задихатиметься", як наслідок за відсутності поливу протягом двох днів, верхні шари ґрунту висохнуть, а газон почне жовтіти. Тому якщо ви хочете спробувати наші рекомендації на практиці, зменшувати періодичність поливу варто поступово – протягом 2-х тижнів, інакше газон висихатиме. Також обов'язково прочитайте нижче про фактори, що впливають на циклічність поливу.

 

Запам'ятайте! Ваш газон повинен просихати, між інтервалами поливу, щоб коріння могло насититися киснем.

 

 

 

Як визначити оптимальний режим поливу для вашого газону?

 

Крок 1: Грунт

 

Визначте тип ґрунту на вашій ділянці, (мається на увазі ґрунт, що знаходиться під привезеним чорноземом), саме він визначає дренажні властивості ґрунту, які у свою чергу визначають періодичність поливу.

Склад і тип ґрунту безпосередньо впливає на поглинання або затримку вологи, що може змінити норми поливу. Основними видами ґрунту є пісочні ґрунти, супіски, суглинки та важкі суглинки.

Газон, який росте на суглинку, слід поливати рідше і з великим об'ємом води, оскільки глина затримує вологу і коріння трави набагато довше має доступ до вологи.

Своєю чергою, якщо під газоном (під привізним чорноземом) піщаний ґрунт, то поливати потрібно частіше, але з меншим об'ємом води, пісок не затримує воду, процес зволоження коренів відбувається швидше, тому зайва волога не може призвести до переливу та загнивання газону в цілому.  

 

 

Важкий суглинок
 
Піщаний грунт
 
Суглинок
 
Супіщаний

 

Періодичність поливу:

  • Піщаний грунт - 1 раз на день або 1 раз на 2 дні
  • Супіщаний - 1 раз на 2 дні
  • Суглинок - від 1 разу на 2 дні до 1 разу на 4 дні
  • Важкий суглинок - від 1 разу на 3 дні до 1 разу на тиждень

 

 

Крок 2: Швидкість поливу

 

Проведіть тест на швидкість поливу вашої поливальної системи або переносних зрошувачів. Необхідно виміряти кількість опадів за одиницю часу.

Поставте кілька порожніх сухих невеликих посудин з плоским дном і рівними стінками (наприклад невеликий кухоль) у різних ділянках зони, що поливається. Для точності вимірювання, висота стінки посудини, повинна бути не вище 10 см, діаметр від 5 см. Почніть зрошення і зафіксуйте час старту поливу. Через 30 хв. вимкніть полив та зафіксуйте показання.

В якості індикатора рівня рідини в посудині можете взяти будь-яку рівну дерев'яну рейку, опустіть її вертикально на дно посудини та виміряйте лінійкою мокрий слід в мм. Зафіксуйте показання у всіх посудинах та знайдіть усереднене значення (Суму всіх показань ділимо на кількість посудин).

 

 

Крок 3: Розрахунки

 

Як було зазначено вище, норма поливу газону в літній період - 35 мм на кв.м газону. (1 мм опадів на кв.м – це те саме, що 1 л на кв.м). Іншими словами вам потрібно вилити 35 л води на квадратний метр газону на тиждень.

Наприклад у вас суглинок, а швидкість поливу зрошуваної ділянки становить 10 мм/годину, ви хочете спробувати поливати газон 1 раз на 3 дні. Необхідно визначити оптимальний час поливу. Визначаємо необхідну кількість опадів на день: 35 мм/7 днів = 5 мм. Якщо ми плануємо поливати 1 раз на 3 дні, нам потрібно вилити 3 дні х 5 мм = 15 мм опадів за 1 цикл. В результаті розрахунків, ми визначили, що необхідно поливати газон. 15 мм / 10 мм = 1,5 години з періодичністю раз на 3 дні. Ще раз нагадаємо, що зменшувати періодичність поливу потрібно поступово протягом 2-х тижнів.

Таким чином, ви можете прорахувати та виставити потрібний час поливу на кожній зоні поливу своєї ділянки.

 

 

І наприкінці статті перелік 5 практичних рекомендацій щодо поливу газону:

 

1.  Тільки посіяний газон поливаємо часто з мінімальною кількістю води, до 3-6 разів на день, постійно підтримуючи верхній шар ґрунту у вологому стані. Такий режим підтримуємо протягом тижня після сходження трави, після чого періодичність потрібно зменшити до 1-2 разів на день, залежно від типу ґрунту. Поступово зі зростанням трави зменшуємо періодичність поливу;

2. Свіжий рулонний газон після укладання необхідно дуже добре залити, і протягом тижня поливати його щодня по 2 рази вранці та ввечері (по 5 мм за цикл. Також поливаємо рулон 1 раз на день ще один тиждень (по 5 мм за цикл). Поступово в міру зростання трави зменшуємо періодичність поливу;

3.  Зрілий газон поливаємо рідко, але рясно; (норма поливу газону 35 – 40 л на м. кв. на тиждень)

4.  Ми зі своєї практики вважаємо, що траву можна поливати як вночі, так і вдень без шкоди газону, незважаючи на численні суперечки у відкритих джерелах. поки сонце не висушить її. Але все-таки рекомендуємо поливати ближче до ранку, щоб трава недовго перебувала у вологому стані.

5.  Практика показала, що газон не вибагливий як до якості води, так і до її температури, можете спокійно поливати газон безпосередньо зі свердловини, навіть з невеликим надлишком заліза, кальцію або сірководню - нічого в цьому поганого немає. Найкращий варіант - полив з відкритої проточної водойми.

 

 

 

Рекомендуємо почитати на тему:

Температура води для поливу

Як розрахувати систему поливу під обладнання Hunter

Полив рослин

Автоматичний полив Хантер - найкраще з Америки

 

 

 

  • Крапельний полив в теплиці
    Крапельний полив в теплиці
    🌱 Переваги крапельного поливу теплиці. Як ця система допомагає економити воду, час і працю, забезпечуючи оптимальні умови для росту. 🏡 Монтаж системи. Як крапельний полив легко інтегрується в геометрію теплиць, забезпечуючи рівномірне покриття всієї площі. 🌿 Вплив на врожайність. Як крапельне дозування води та добрив сприяє збільшенню врожаю та якості продукції. 🌧️ Керування мікрокліматом. Як крапельний полив допомагає створювати оптимальні умови в теплиці.
    Крапельний полив в теплиці
  • Крапельний полив малини
    Крапельний полив малини
    Ознайомтеся з інноваційним підходом до догляду за малиновим садом! У нашій свіжій статті розкривається тема крапельного поливу, який перетворює процес поливу малини на ефективний та економічний витрати ресурсів.
    Крапельний полив малини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner