Кошик
1480 відгуків
Термін відправки замовлень 1-2 дня
СпецПоливСервіс - Все для поливу, інтернет-магазин поливу
+380 (97) 082-26-08
Kyivstar

Верхній полив в теплиці - система зрошування

Верхній полив в теплиці - система зрошування

Зрошення в теплиці зверху

 

Верхній полив в теплиці методом дощування дозволяє рівномірно зволожити рослини, що вирощуються зверху, за допомогою підвісних систем поливу або наземних зрошувачів на стійках. Такий метод поливу підходить тільки для культур, які добре переносять зволоження листом. Її широко застосовують у розсадниках декоративних рослин, при вирощуванні квітів, кімнатних культур, невибагливих рослин, розсади та при підготовці насіння до посадки.

Підвісні спринклерні системи верхнього поливу в теплиці недорогі, довговічні, абсолютно не заважають при догляді рослин і до того ж їх може зібрати кожен. Система дозволяє вносити водорозчинні добрива, рівномірно розподіляючи по всій площі поливу.

Систему верхнього поливу для теплиці може купити собі кожен, її легко автоматизувати та адаптувати для будь-яких цілей, вона проста та недорога в обслуговуванні. Інформація нижче дозволить вам грамотно організувати систему та допоможе врахувати всі фактори, на які слід звернути увагу.

 

 

Схема встановлення системи верхнього поливу

 

 

Верхний полив в теплице

(натисніть на картинку для збільшення)

 

 

Основні елементи системи поливу:

 

  1. Мікрозрошувачі

  2. Фурнітура для мікрозрошувачів

  3. Труби 20-63 мм, трубки 16-20 мм и мікротрубки 4-5 мм для подачі води

  4. Штуцерні і компресійні фітинги

  5. Насос подачі води

  6. Автоматика для насосу

  7. Автоматика запуску поливу

  8. Электромагнітні клапани

  9. Кабель

  10. Фільтри

  11. Редуктори тиску

  12. Вузли внесення добрив

 

 

Підвісні спринклерні зрошувачі

 

Верхний полив в теплице

 

Існує кілька типів зрошувачів, які застосовують у системах верхнього поливу теплиць. Вони відрізняються фракцією краплі, дальністю розбризкування та витратою води. Для поливу теплиць найчастіше застосовують підвісні зрошувачі - це дозволяє розмістити пристрій, що розбризкує, на необхідній висоті над рослинами, створюючи щільну дощову стіну щадного рівномірного поливу. Коли мікрозрошувачі розташовані на підвісній установці, струмені, що розбризкують, не стікають при ударі крапель по трубі, на якій розташований зрошувач.

Додатково зрошувачі комплектуються антидренажним клапаном (антикапом), який утримує воду в трубах після завершення циклу поливу, не викапуючи воду на рослини під місцем його встановлення. Деякі моделі поливають діагонально вниз і допускають встановлення одразу на трубу без додаткового підвісу.

Також для систем зрошення у закритих приміщеннях використовують наземні спринклери, які розміщують на стійках. Іноді такий метод поливу простіший і раціональніший. Нижче ми розглянемо де краще застосовувати кожен із видів зрошувачів та дамо рекомендації щодо вибору моделей.

 

 

Мікрозрошувачі для пророщування насіння та поливу розсади

 

Дождеватели для полива рассады

 

Для поливу розсади слід використовувати мікрозрошувачі з невеликою витратою води та дрібною фракцією розбризкування. Можна купити зрошувачі для верхнього поливу з радіусом від 1,5 до 3,5 м. Такі мікрозрошувачі мають низький темп поливу і максимально щадний режим дощування, який підходить навіть для пророщування найбільш вразливих рослин.

 

Правила розміщення мікрозрошувачів для поливу розсади:

Всі моделі з радіусом поливу до 2,2 м добре поливають під собою, при плануванні розміщення зрошувачів у теплиці, можна враховувати, що весь радіус зрошувача буде политий рівномірно. Мікрозрошувачі з дальністю поливу від 2,5 - 3,5 м, майже не поливають під собою, для рівномірного поливу площі необхідно розміщувати розбризкувачі таким чином, щоб зрошувачі добивали один до одного, перекриваючи сухі місця під мікро спринклером.

Для отримання запланованого радіусу поливу, розміщувати мікрозрошувач потрібно не нижче 1 метра від рослин і бажано не вище, ніж 4 м для рівномірного розподілу опадів.

 

Моделі, які підходять:

 

"Струна", радіус 1,2 м

"Гном", радіус 1,5 м

"Колібрі", радіус 2,2 м

"Колібрі", радіус 2,5 м

"Зонт-А", радіус 3,0 м

"Зонт-В", радіус 3,5 м

 

 

 

Мікроспринклери для верхнього поливу в теплиці

 

Дождеватели для верхнего полива в теплице

 

Для рослин з розвиненою кореневою системою та стійким стеблом можна застосовувати мікрозрошувачі з більшою фракцією розпилення. Такі зрошувачі поливають швидше, а радіус розбризкування меншою мірою схильний до впливу вітру або протягу. Для роботи мікрозрошувачів верхнього поливу рекомендований тиск 2-3 бар

 

Правила розміщення мікродощувачів для верхнього поливу:

Всі мікрозрошувачі із середньою фракцією краплі погано поливають під собою, для рівномірного поливу площі необхідно розміщувати розбризкувачі таким чином, щоб зрощувачі добивали один до одного, перекриваючи сухі місця під зрошувачем.

Для отримання запланованого радіусу поливу, розміщувати мікрозрошувач потрібно не нижче 1 метра від рослин і бажано не вище, ніж 4 м для рівномірного розподілу опадів.

 

Моделі, які підходять:

 

"Маяк", радіус 1,5 м

"Колібрі", радіус 2,2 м

"Колібрі", радіус 2,5 м

"Колібрі", радіус 3,0 м

"Колібрі", радіус 3,5 м

"Зонт-А", радіус 3,0 м

"Зонт-В", радіус 3,5 м

"Балерина", радіус 4,0 м

"Зебра", радіус 4,5 м

 

 

 

Зрошувачі для кріплення на трубу

 

Микродождеватели для полива теплицы

 

Для невеликих або низьких теплиць, а також для більш простих схем рекомендуємо використовувати прості мікрозрошувачі, які можна закріпити безпосередньо на трубу для подачі води. Встановлення таких зрошувачів дуже проста - за допомогою дироколу готується отвір діаметром 3 мм, в який встановлюється мікрозрошувач, мікроспрей або перехідник для монтажу розбризкувача. Якщо система довга, рекомендується додатково встановлювати антидренажні клапани (антикапи), через які після завершення циклу поливу не стікатимуть залишки води у трубах.

При такому варіанті монтажу зрошувачів не рекомендуємо застосовувати спрінклери, які поливають вгору. Моделі, які не підходять: "Колібрі 3 м", "Колібрі 3,5 м", "Зебра"

 

Моделі, які підходять:

 

Мікрозрошувачі

Мікроспреї

Додаткова фурнітура для встановлення

 

Приклад роботи мікроспреїв

 

 

 

 

Джерело води

 

Для подачі води в теплицю можна використовувати воду з місцевого магістрального трубопроводу, свердловини, колодязя або накопичувального резервуара. Якщо вода зі свердловини використовують погружні насоси, при подачі води з водойми і резервуару застосовують поверхневі центробіжні насоси. Для поливу теплиці краще використовувати воду нагріту до температури навколишнього середовища в накопичувальному резервуарі з водою.

Якщо у вас магістральне водопостачання, але тиску не вистачає, можна встановити додаткову насосну станцію для підвищення тиску в системі.

При великому обсязі води для верхнього поливу лінії труб можна розбити на кілька окремих зон, що дозволить здійснювати запуск системи по черзі або встановити накопичувальний резервуар з водою для збереження резерву з водою. Резерв дозволить одномоментно використовувати стільки води, скільки вам потрібно.

При заборі води з водойми на всасувальний патрубок встановлюється погружний донний фільтр попереднього очищення.

Усі мікрозрощувачі для верхнього поливу теплиць потребують попередньої фільтрації води до фракції 125 мікронів для захисту обладнання. Перед подачею води необхідно встановити дисковий фільтр для поливу.

 

Насосне обладнання

 

Насосне обладнання підбирається виходячи з потреб системи поливу за кількістю води, що споживається одночасно і необхідного тиску. При великому обсязі води система розбивається на кілька окремих ліній поливу. Насос повинен враховувати всі втрати тиску на довжині трубопроводу, підйомах та інших гідравлічних опорів, щоб зрошувачі отримали оптимальний робочий тиск.

Для автоматичного запуску та зупинки насосу по тиску використовують автоматику - контролери та реле тиску. При ручному типу запуску системи насос можна запускати вручну, в такому випадку контроль тиску встановлювати не потрібно, за умови, що в момент роботи тиск не перевищуватиме норму для потреб системи.

 

Автоматика для запуску системи поливу

 

Система може запускатись як вручну, так і за допомогою автоматики. Нижче ми розглянемо кілька типів запуску системи:

 

1. Ручний режим за допомогою кранів

Підходить для бюджетного варіанту невеликих систем поливу за умови постійного контролю процесу поливу.

2. Автоматичний режим за допомогою таймерів поливу

Таймери поливу - це електронні пристрої з програмованою циклічністю поливу, що встановлюються безпосередньо на трубу. Підходять для контролю всієї системи поливу одночасно за умови, що загальна витрата води системи не перевищує 1,8 м3/год. Можливе встановлення таймерів на окремі лінії трубопроводів. Ми рекомендуємо використовувати таймери мембранного типу із вбудованим електромагнітним клапаном із великим запасом міцності.

3. Автоматичний режим за допомогою контролерів поливу

Контролери здатні керувати кількома групами поливу. На кожну гілку трубопроводу встановлюється електромагнітний клапан, який через контролер по проводах приходить сигнал на відкриття при виконанні циклу поливу. Таким чином здійснюється послідовний пуск води кожним клапаном. Контролери використовуються у тих випадках, коли загальна витрата води системи більша, ніж може забезпечити існуюче джерело водопостачання. До автоматики такого типу також можна підключити різноманітні датчики для раціональнішого використання води.

4. Автоматичний режим за допомогою вимірювачів вологості

Реле рівня вологості з виносним датчиком здатне керувати поливом у закритих приміщеннях за станом вологості навколишнього середовища. До такого реле можна підключити електромагнітні клапани, насос чи контролер поливу для автоматизації процесів.

 

 

Які труби використовувати?

 

Рекомендуємо використовувати поліетиленові труби діаметром 16-40 мм з товщиною стінки 1,4 - 3,0 мм для кріплення зрошувачів. Труби поліетилену ПЕ-80 (для технічної води). Магістральні труби для подачі води в систему використовують необхідного діаметру в залежності від кількості одночасно працюючих зрошувачів.

 

Пропускна здатність труб для швидкого підбору:*

16 мм - 300 л/г

20 мм - 500 л/г

25 мм - 850 л/г

32 мм - 1700 л/г

40 мм - 3000 л/г

*(при втраті тиску 0,4 бар на 100 м)

 

При використанні труб діаметром 16 - 20 мм для з'єднання компонентів системи використовують йоршові фітинги. Для з'єднання труб діаметром 20 – 110 мм застосовують компресійні фітинги.

 

 

Комплекти верхнього поливу для теплиць

 

В нас на сайті є готові рішення для теплиць простої конфігурації, це допоможе зрозуміти вартість системи верхнього поливу. В деяких випадках наші комплекти ідеально підходять для клієнтів. Якщо розміри теплиці дуже схожі, але трохи відрізняються, ми можемо безкоштовно підкоригувати готові рішення під ваші розміри.

 

 

Система туманообразования в теплице

 

(Більш детально розглянути приклади та комплектацію системи верхнього поливу можна в нашому розділі)

 

 

Послуги проектування чи монтажу систем верхнього поливу теплиць

 

Проектирование систем верхнего полив в теплице

 

Ми пропонуємо послуги проектування та монтажу систем поливу під індивідуальні потреби клієнтів. Звертайтеся до нас за допомогою для швидкого розрахунку системи та підбору комплектуючих.

Завдяки великому асортименту товарів, у нашому інтернет-магазині, можна купити весь комплект необхідного обладнання та отримати технічну підтримку фахівця при складанні та подальшій експлуатації системи.

 

 

Контакти для зв'язку:

 

Українa, м. Київ

 

+380 (97) 082-26-08

+380 (66) 082-26-08

+380 (93) 082-26-08

 

Viber, Telegram: +380970822608

 

s.poliv.service@gmail.com

 

 

Також рекомендуємо почитати:

 

 

  • Крапельний полив в теплиці
    Крапельний полив в теплиці
    🌱 Переваги крапельного поливу теплиці. Як ця система допомагає економити воду, час і працю, забезпечуючи оптимальні умови для росту. 🏡 Монтаж системи. Як крапельний полив легко інтегрується в геометрію теплиць, забезпечуючи рівномірне покриття всієї площі. 🌿 Вплив на врожайність. Як крапельне дозування води та добрив сприяє збільшенню врожаю та якості продукції. 🌧️ Керування мікрокліматом. Як крапельний полив допомагає створювати оптимальні умови в теплиці.
    Крапельний полив в теплиці
  • Крапельний полив малини
    Крапельний полив малини
    Ознайомтеся з інноваційним підходом до догляду за малиновим садом! У нашій свіжій статті розкривається тема крапельного поливу, який перетворює процес поливу малини на ефективний та економічний витрати ресурсів.
    Крапельний полив малини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner