Кошик
1481 відгук
Термін відправки замовлень 1-2 дня
СпецПоливСервіс - Все для поливу, інтернет-магазин поливу
+380 (97) 082-26-08
Kyivstar

Система туманоутворення для теплиць

Система туманоутворення для теплиць

Для створення сприятливого клімату у теплиці застосовують системи туманоутворення. Основне призначення таких систем – охолодження температури повітря, а також зволоження повітря. Застосування систем туманоутворення в теплицях зазвичай залежить від конкретних умов та вимог для певних типів рослин. Воно може бути автоматизованим та керованим за розкладом або на основі датчиків вологості та температури, щоб підтримувати оптимальні умови для росту рослин.

Однак важливо враховувати, що ефективність системи туманоутворення може залежати від правильного настроювання параметрів (вологість, температура, частота розпилення) та відповідності цим параметрам потреб конкретних культурних рослин. Деякі рослини можуть вимагати більш високу вологість або специфічні умови, тому необхідно налаштовувати систему з урахуванням цих факторів.

 

 

Cистема туманоутворення для теплиці

 

 

Функції туману для теплиці:

 

  1. Зволоження повітря: Туманоутворення допомагає підтримувати оптимальний рівень вологості повітря усередині теплиці. Особливо це корисно в сухих кліматичних умовах або в періоди з низькою вологістю.

  2. Охолодження теплиці: Розсіювання туману може допомогти в охолодженні повітря у теплиці. При випаровуванні води в навколишньому повітрі відбувається поглинання тепла, що може знизити температуру всередині теплиці у спеку.

  3. Підтримка оптимальної температури: В деяких випадках туманоутворення може допомогти у підтримці стабільної температури всередині теплиці. Коли вода випаровується, це може створювати ефект, що охолоджує, який може допомогти запобігти перегріву рослин.

  4. Підвищення ефективності зволоження рослин: У теплицях туманоутворення може допомогти у більш рівномірному та ефективному розподілі вологи по всьому простору, що сприяє кращому росту рослин.

 

 

Організація системи туманоутворення


Організація системи туманоутворення в теплиці може бути виконана кількома способами залежно від бюджету, розміру теплиці та необхідного рівня автоматизації. Нижче ми розглянемо кілька кроків, які можна використати в організації системи туманоутворення.

Якщо у вас виникнуть труднощі з підбором обладнання, зверніться до наших спеціалістів для додаткових консультацій, щоб отримати докладніші поради та допомогу у виборі, встановленні та обслуговуванні системи туманоутворення, що найбільш підходить для ваших конкретних потреб.

 

Туманоутворення в теплиці:

 

 

 

Вибір туманоутворювачів (фогерів):


Туманоутворювачі відрізняються по фракції краплі, робочому тиску та матеріалу форсунки. Фракцію краплі максимально наближену до туману краще переносять делікатні види рослин, що погано реагують на потрапляння води на листя. Чим менший розмір краплі, тим швидше вона випаровується та ефективніше охолоджує повітря. Професійні туманоутворювачі високого тиску створюють туман з фракцією краплі від 4 до 6 мікрон, тоді як туманоутворювачі низького тиску мають розмір краплі в середньому 65 мікрон.

 

 

Туманоутворювачі низького тиску

 

Туманоутворювачі низького тиску

 

Універсальні моделі застосовуються як для охолодження температури до 13 градусів, так і для створення високого рівня вологості. Працюють при низькому тиску від 3 до 5 бар (атмосфер), створюють фракцію краплі в діапазоні від 60 до 100 мікрон, що підходить для більшості побутових систем, іноді навіть без застосування насосів, що підвищують тиск. Модельний ряд на 1, 2 та 4 форсунки. Необхідна фільтрація 50-125 мікронів.

 

 

Туманоутворювачі високого тиску

 

Туманоутворювачі високого тиску

 

Застосовуються в професійних системах, де необхідно створити ідеальний легко контролюваний мікроклімат, і туман найдрібнішої фракції. Одночасно це найефективніші та найдорожчі системи. Працюють при тиску 70-100 бар, фракція розпилення 4-6 мікрон. Воду для організації системи туманоутворення високого тиску бажано пропускати через систему зворотного осмосу через дуже дрібну фракцію форсунок та для уникнення нашарування солей. Також необхідно використовувати спеціальні труби та фурнітуру, яка може витримувати такий тиск. Система має бути оснащена спеціальним поршневим насосом, а подача води часто надходить із накопичувального резервуару, до якого потрібно підвести автоматичне наповнення води.

 

 

Водо-повітряні туманоутворювачі, диспергатори

 

Диспергатор для туманоутворення

 

Системи з підмішуванням повітря мають дрібну фракцію краплі 3-60 мікрон при тиску системи до 6 бар. Ідеально підходять для охолодження та зволоження теплиць, тваринництва, равликових ферм, черенкування, ефективно пригнічують пил. Відмінною особливістю таких форсунок є їхня дальність розпилення - до 8,5 м у напрямку сопла. Іноді достатньо 4 диспрегатори для покриття площі 150 м.кв. До туманоутворювача потрібно підвести подачу води та окремою трубою подачу повітря, яке попередньо запускає в систему повітряний компресор. У форсунці відбувається змішування та випуск туману швидким потоком в напрямку сопла.

 

 

Розміщення туманоутворювачів в теплиці:

(на прикладі туманоутворювачів низького тиску)

 

Найпопулярніші та найдоступніші за ціною моделі: підвісні туманоутворювачі на 4 форсунки, їх часто застосовують завдяки рівномірному розподіленню вологи в круговому діапазоні. Також в теплицях часто застосовують моделі без підвісних установок, що кріпляться безпосередньо до труби.

Фоггери створюють зону насиченої вологості, яка є ідеальною для укорінення та розвитку рослин. Також їх широко застосовують для охолодження повітря без шкоди для рослин, це можливо завдяки правильно організованій автоматиці для теплиці. Якщо фогери низького тиску працюють для охолодження повітря, рекомендується їх включати імпульсно від 1 до 30 сек. Обов'язково в комплекті з туманоутворювачем має бути протидренажний клапан, який гарантує, що система завжди заповнена водою і готова відразу розпочати роботу навіть за короткочасного імпульсу.

Туманоутворювачі низького тиску продаються як у зборі з підвісними установками завдовжки 50 см, так і без них. При необхідності, комплектування фоггера з індивідуальною довжиною підвісу можна здійснити самостійно, в комплект встановлення входить: стартовий адаптер 5х5 мм для поліетиленової труби, мікротрубка 8х5 мм для підвішування, антидренажний клапан, стабілізуючий грузик, туманоутворювач. Туманоутворювачі на 4 форсунки необхідно підвішувати на трубці довжиною від 10 см, щоб уникнути накопичення води на магістральній трубі, для захисту від підтікання.

 

Робота туманоутворювачів низького тиску:

 

 

Правила розміщення туманоутворювачів для зволоження рослин:

Для завдань постійного зволоження на посадковій площі шириною до 1,2 метра туманоутворювачі розміщують на висоті від 75 см над поверхнею рослин в 1 ряд, крок розміщення розпилювачів при цьому не повинен перевищувати 1 м один від одного. Для ділянок шириною до 2,4 м фоггери розміщують у 2 ряди, а для широких площ рослин кожен ряд туманоутворювачів розміщують через кожні 1,2 м.

 

Правила розміщення туманоутворювачів для охолодження повітря:

Якщо першорядне завдання – це охолодження навколишньої температури повітря, зрошувачі розміщують з кроком від 1 до 3 метрів на висоті від 90 см над рослинами, між рядами дотримуються дистанції від 1,5 до 4,5 метра. Чим ширший крок розміщення туманоутворювачів, тим довше цикл зволоження, це важливий фактор, який потрібно враховувати за індивідуальними особливостями культури, що вирощується. Не кожна культура здатна переносити періодичне зволоження, якщо необхідно охолодити температуру повітря без поливу рослин, краще підняти їх максимально високо та встановлювати туманоутворювачі з невеликим інтервалом 1,5 - 3 м. Туман необхідно пускати короткочасними імпульсами по 1-3 сек, це дозволить швидко зробити цикл охолодження, не замочивши саму рослину.

 

Залежність дистанції розміщення від тривалості охолодження

 

Частота роботи туманоутворювачів в теплиці

 

Для максимального ефекту охолодження встановлюються витяжні вентилятори, рекомендується проводити обмін повітря близько 20 разів на годину - ці рекомендації є загальними та повинні застосовуватись відповідно до місцевих умов роботи системи. Тривалість імпульсу та інтервал роботи туманоутворювачів мають бути точно налаштовані відповідно до індивідуальних умов зростання рослин, зазначений час є лише відправною точкою для розрахунків.

Для культур, не чутливих до зволоження, імпульс можна подовжувати та/або скорочувати інтервал. Відстань у таблиці можна змінювати під свої потреби, але не перевищуючи крок рекомендованого розміщення. Перевищення кроку розміщення туманоутворювачів призведе до утворення сухих зон.

 

Приклад розміщення туманоутворювачів у теплиці 21х8 м

(Універсальна система для охолодження, зволоження та поливу)

 

Схема туманообразования в теплице

(натисніть на картинку для збільшення)

 

 

Підбір діаметра трубопроводу

 

Для систем туманоутворення низького тиску використовують поліетиленовий або поліпропіленовий трубопровід. Труба поліетилен - чорна із синьою смужкою або блакитна, марка поліетилену ПЕ-80 або ПЕ-100, 10 атмосферна, з товщиною стінки від 1,4 мм. З'єднання труби роблять компресійними фітингами. Найчастіше трубу фіксують до каркасу теплиці за допомогою пластикових стяжок.

Труба поліпропілен (світло сірого кольору, товстостінна як для опалення) необхідна лише у випадку, коли необхідно створити привабливий вигляд комунікацій. При використанні труби поліпропілен використовують конусні стартери для підключення туманоутворювачів, які підходять для труби товстостінної.

В основному завжди використовується поліетиленова труба. Для підбору діаметра необхідно знати скільки води в літрах за годину проходитиме в один бік. Після розміщення на схемі туманоутворювачів, необхідно порахувати сумарний об'єм на кожній гілці труби. Якщо об'єм води занадто великий, можна розбити систему на 2 або більше окремих зон.

 

 

труба для системи туманоутворення в теплиці

Рекомендований діаметр трубопроводу:

 

Труба 16 мм - для витрати води до 400 л/год на дистанції до 50 м в один бік

Труба 20 мм - для витрати води до 800 л/год на дистанції до 50 м в один бік

Труба 25 мм - для витрати води до 1300 л/год на дистанції до 50 м в один бік

Труба 32 мм -для витрати води до 2500 л/год на дистанції до 50 м в один бік

Труба 40 мм - для витрати води до 4500 л/год на дистанції до 50 м в один бік

 

 

Підключення до водопостачання

 

Система туманоутворення потребує подачі води з постійним тиском від 3 до 5 бар. Організуйте підключення до джерела води всередині або зовні теплиці. Якщо можливо, можна підключити систему безпосередньо від свердловини/водопроводу. За необхідності підвищення тиску рекомендується встановити резервуар з водою з достатнім запасом води та насос, який буде створювати тиск від 3 бар (максимальний напір насоса має бути від 35 метрів). Для підбору насоса можна звернутися до наших спеціалістів за допомогою.

У стартовому вузлі підключення системи має бути встановлений дисковий фільтр з фракцією фільтрації від 125 мікрон, і кран для перекриття трубопроводу при необхідності. Також можна встановити вузол внесення добрив за допомогою інжектора для всмоктування добрив. В разі установки інжектора потрібно, щоб тиск на вході в систему був на 1 бар вище запланованого тиску на виході.

Для автоматизації системи також на кожну окрему зону, встановлюють електромагнітні клапани на 24В, які сигналом контролера поливу або терморегулятора відправляють сигнал відкрити подачу води.

 

Схема системи туманоутворення для теплиці

(натисніть на картинку для збільшення)

 

 

Автоматизація роботи

 

Система туманоутворення повинна спрацьовувати при підвищенні температури повітря і вимикатися при її зниженні, цикл охолодження часто не повинен перевищувати 1-3 сек, а пауза між запусками налаштовується на 30-400 сек до повернення в оптимальний температурний режим. Якщо система туманоутворення використовується також для поливу, повинна бути можливість запускати її в роботу на кілька хвилин безперервного поливу. Ще бажано, щоб була можливість автоматичного запуску при зниженні вологості повітря.

 

Для цих цілей використовують:

 

  1. Терморегулятори или Реле температури і вологості

  2. Інтервальні таймери

  3. Контролери поливу

  4. Електромагнітні клапани

 

 

Схема автоматики для системи туманоутворення та поливу теплиці на 2 зони

 

Автоматика для теплиці

(натисніть на картинку для збільшення)

 

 

 

Обслуговування системи

 

Обслуговування системи туманоутворення для теплиці включає кілька етапів, щоб забезпечити її ефективну роботу. Регулярне та правильне обслуговування допоможе підтримувати ефективність системи туманоутворення в теплиці та забезпечувати оптимальні умови для росту рослин.

 

1. Планове технічне обслуговування:

  • Регулярно виконуйте технічне обслуговування насоса та інших компонентів системи відповідно до інструкцій виробника.
  • Очищуйте або замінюйте фільтри та витратні матеріали відповідно до рекомендацій виробника.

2. Очищення форсунок:

  • Перевіряйте форсунки на предмет засмічення. Очищайте їх за допомогою м'якої щітки або спеціальних засобів для очищення.
  • За потреби замінюйте зношені форсунки.

3. Підтримка чистоти води:

  • Використовуйте чисту воду без опадів та забруднень, щоб запобігти засміченню форсунок та трубопроводів.
  • Регулярно очищайте труби, резервуар або систему зберігання води від накопичених відкладень та забруднень.

4. Контроль налаштувань та програмування:

  • Підтримуйте налаштування системи відповідно до потреб рослин в теплиці.
  • Регулюйте розпилення туману залежно від температури, вологості та інших факторів.

5. Перевірка на герметичність:

  • Регулярно оглядайте систему щодо витоків води.
  • Перевіряйте з'єднання, щоб уникнути втрати тиску та ефективності системи.

6. Зимова підготовка (за потреби):

  • Наближаючись до холодної пори року, переконайтеся, що система туманоутворення підготовлена до зими. Це може включати злив води із системи, захист від замерзання тощо.

 

 

Комплекти туманоутворення для теплиць

 

В нас на сайті є готові рішення для теплиць простої конфігурації, це допоможе зрозуміти вартість системи туманоутворення. У деяких випадках наші комплекти ідеально підходять для клієнтів. Якщо розміри теплиці дуже схожі, але трохи відрізняються, ми можемо безкоштовно підкоригувати готові рішення під ваші розміри.

 

 

Система туманообразования в теплице

 

(Більш детально розглянути приклади та комплектацію системи туманоутворення можна в нашому розділі)

 

 

Послуги проектування або монтажу систем туманоутворення для теплиць

 

Проектування систем туманоутворення в теплиці

 

Ми пропонуємо послуги проектування та монтажу систем туманоутворення під індивідуальні потреби клієнтів. Звертайтеся до нас за допомогою для швидкого розрахунку системи та підбору комплектуючих.

Завдяки великому асортименту товарів, в нашому інтернет-магазині можна купити весь комплект необхідного обладнання та отримати технічну підтримку фахівця при складанні та подальшій експлуатації системи.

 

 

Контакти для зв'язку:


Українa, м. Київ, вул. Каховська, 71а (м. Лівобережна),

 

+380 (97) 082-26-08

+380 (66) 082-26-08

+380 (93) 082-26-08

 

Viber, Telegram: +380970822608

 

s.poliv.service@gmail.com

 

 

Також рекомендуємо почитати:

 

  • Крапельний полив в теплиці
    Крапельний полив в теплиці
    🌱 Переваги крапельного поливу теплиці. Як ця система допомагає економити воду, час і працю, забезпечуючи оптимальні умови для росту. 🏡 Монтаж системи. Як крапельний полив легко інтегрується в геометрію теплиць, забезпечуючи рівномірне покриття всієї площі. 🌿 Вплив на врожайність. Як крапельне дозування води та добрив сприяє збільшенню врожаю та якості продукції. 🌧️ Керування мікрокліматом. Як крапельний полив допомагає створювати оптимальні умови в теплиці.
    Крапельний полив в теплиці
  • Крапельний полив малини
    Крапельний полив малини
    Ознайомтеся з інноваційним підходом до догляду за малиновим садом! У нашій свіжій статті розкривається тема крапельного поливу, який перетворює процес поливу малини на ефективний та економічний витрати ресурсів.
    Крапельний полив малини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner