Кошик
1855 відгуків
Термін відправки замовлень 1-2 дні
СпецПоливСервіс - Все для поливу, інтернет-магазин поливу
+380 (97) 082-26-08
Kyivstar

Крапельний полив малини

Крапельний полив малини

 

Вирощування малини – одне з найлегших та найкорисніших занять у фруктовому саду. Рослини швидко розвиваються і добре приживаються, рано плодоносять, а ягоди дозрівають протягом довгого періоду, що забезпечує тривалий період збирання. Деякі сорти малини плодоносять двічі - влітку та восени перед настанням морозів. Освоїти вирощування малини легко, і це можна зробити справді просто.

Однією із ключових умов отримання великого врожаю малини є правильний полив. А найкращим варіантом може бути тільки капельний полив. Тому саме тут ви знайдете цінну інформацію про те, як правильно, ефективно та економічно здійснювати полив, щоб забезпечити високий урожай не лише цього сезону.

 

 

Крапельний полив малини. Переваги:

 

купити краплинний полив для малини

 

Загалом крапельний полив для малини є вигідним вибором, оскільки сприяє раціональному використанню води, покращує умови для росту рослин та збільшує врожайність.

 

 

Як правильно поливати малину. Потреби малини у воді

 

Коренева система малини розташована на глибині до 15 см і основна маса коренів зростає горизонтально на глибині приблизно 30 см від поверхні ґрунту. Щоб досягти рівномірного зволоження на цю глибину, слід витратити приблизно 20 літрів води на 1 квадратний метр землі.

 

Малина відзначається великою потребою у волозі, особливо у період початкової вегетації навесні. З високими температурами, які можуть досягати 30 °C у травні, рекомендується регулярний та об'ємний полив – один раз на тиждень під кожним кущем заливають 30 літрів води.

З початком процесу дозрівання ягід слід зменшити обсяг поливів, щоб уникнути підгнивання плодів. Надмірна волога при дозріванні врожаю може негативно позначитися на якості малини. Також важливо уникати поливу дощуванням, особливо для старих і щільно розміщених кущів під час періоду плодоношення, оскільки це може призвести до розвитку гнильних та грибкових захворювань.

 

 

Крапельна стрічка для поливу малини

 

Завдяки рядному способу вирощування та високій ефективності використання води для поливу малини рекомендують використовувати крапельні системи. Використовуються як тонкостінні, так і товстостінні шланги. На великих ділянках зазвичай використовують крапельну стрічку з товщиною стінки не менше 8 mils. Така стрічка більш стійка до механічної дії, що дає можливість прибрати її технікою після збирання врожаю, і зберігаючи свою функціональність – можливість використання у наступному сезоні.

Оптимальний тиск води для крапельної стрічки, щоб привести її в роботу, має бути 0,5 бар. Такі параметри дозволять використовувати крапельну стрічку в системах самотоку з ємності. Якщо ваша система працює під тиском, необхідно контролювати його за допомогою спеціальних редукторів тиску, щоб показник не перевищував 1 бар. Таким чином, ви продовжите термін експлуатації обладнання. Вибираючи регулятор тиску крапельного поливу, зверніть увагу на його пропускну здатність та втрату тиску після його встановлення (відстань на яку розтягується система крапельного поливу).

 

емітерна стрічка

 

Крапельна стрічка: емітерна чи щілинна?

Зазвичай стрічку укладають під агроволокно, але ще можуть прикопувати землею, щоб вона не скручувалася під дією високих температур. У такому разі перевага належить щілинній стрічці, що має механізм закриття після поливу, а також довгий лабіринт, який краще захищає крапельницю в умовах занурення в ґрунт.

 

купити крапельну стрічку

 

 

Рекомендована крапельна стрічка для поливу малини


Натисніть для переходу в добірку крапельних стрічок для поливу малини

 


Приклади:

 

Крапельна стрічка 16 мм, крок 30 см, товщ. 0,2 мм, 1,5 л/год, Pestan Hirro Tape, (бухта 500 м)

 

крапельна стрічка

 

Крапельна стрічка 16 мм, крок 30 см, товщ. 0,2 мм, 1,5 л/год, Pestan Hirro Tape, (бухта 2500 м)

 

крапельна стрічка для малини

 

 

Трубка для крапельного поливу малини


Крапельні трубки також використовують для поливу малини, вони мають більший термін експлуатації і менше чутливі до механічних ушкоджень, оскільки товщина їх стін становить від 35 мІлс (0.9 мм) до 48 Милс (1.2 мм). Купити крапельну трубку для поливу малини натисніть тут.

 

капельный полив для малины купить

 

Багатолітні крапельні трубки з емітером бувають у двох виконаннях - з компенсацією тиску або без компенсації. Визначальним фактором у виборі трубки є їх цільове призначення та ціна, адже крапельні трубки з компенсацією тиску коштують дорожче. Інформація нижче дозволяє порівняти відмінність у 2 типах виконання та зрозуміти який тип емітерної трубки більш зручний для ваших потреб.

 

Крапельна труба без компенсації тиску

Якщо крапельна трубка без компенсації тиску – це означає, що спочатку труби тиск буде вищим, а в міру проходження рідини на довгу дистанцію (від 30 м і вище) тиск буде зменшуватися, це позначається на швидкості поливу крапельниць, яка може мати відмінність більше 10%. Крапельна трубка без компенсації відмінно підходить для побутового застосування, де не потрібно точної рівномірності поливу або для систем, де трубки розкладені масивами з кількома з'єднаннями однієї магістралі. Також крапельні трубки без компенсації тиску ідеально підходять, якщо довжина лінії не перевищує 30-50 м, при цьому рівномірність поливу буде майже однаковою на початку та в кінці трубки.

 

Трубка для крапельного поливу з компенсацією тиску

Професійні багаторічні трубки крапельного поливу характеризуються наявністю лабіринту та мембрани в емітерах, для відкриття якої потрібно створити певний тиск, завдяки чому рідина рівномірно розподіляється по всій довжині крапельної лінії та з однаковою швидкістю виливається з крапельниць. Таке виконання додатково захищає вбудовані крапельниці від засмічення. Трубки з компенсацією тиску за рахунок специфіки виробництва коштують дорожче.

 

капельный полив для малины

 

Рекомендована відстань між крапельницями в краплинній трубці для малини коливається в залежності від складу ґрунту і становить від 30 до 40 см. На плантаціях малини крапельні лінії можна розміщувати як над, так і під поверхнею землі (підземне зрошення). Розміщуючи лінії під поверхнею ґрунту, можна суттєво продовжити термін їхньої служби, але є ризик заблокувати емітер корінням рослин. Для глибокого поливу рекомендується використовувати спеціальні крапельниці з емітерами, які ускладнюють їхнє проникнення в коріння.

 

 

Рекомендована крапельна трубка для поливу малини


Натисніть, щоб перейти в вибірку крапельних трубок для поливу малини

 


Приклади крапельної трубки без компенсації:

 

Крапельна трубка 16 мм, товщ. 1,1 мм, крок крапельниць 33 см, 2,1 л/год, (бухта 100 м), Irritec JUNIOR

 

 крапельна стрічка

 

Крапельна трубка 16 мм, товщина 0,9 мм, крок крапельниць 30 см, 2,0 л/год, (бухта 200 м), Presto-PS

 

 крапельна стрічка для малини

 

 

Приклади компенсованої крапельної трубки:

 

 

Крапельна трубка із компенсацією 16 мм, товщ. 1,1 мм, крок 33 см, 2,1 л/год (бухта 100 м), Irritec MULTIBAR

 

 крапельна стрічка

 

Крапельна трубка із компенсацією 16 мм, товщ. 1,1 мм, крок 33 см, 2,1 л/год (бухта 100 м), Irritec MULTIBAR BROWN

 

 крапельна стрічка для малини

 

 

Крапельний полив малини. Як розрахувати?

 

Створення тиску

Секрет ефективності крапельного поливу полягає у розумному використанні сили тяжіння води. Вода, завдяки своїй вазі, чинить додатковий тиск, що дорівнює 0,1 бар на кожен метр висоти. Цю природну силу можна використовувати для створення самопливної системи крапельного поливу.

Піднявши резервуар з водою на висоту 2 метри вище рівня крапельної стрічки, можна створити систему, яка автоматично поливатиме з тиском 0,2 бар, охоплюючи кілька рядів крапельної стрічки на відстані до 50 метрів. Самопливні системи забезпечують оптимальне використання води, оскільки працюють при зменшеному тиску 0,2 бар, що вносить корективи в середню витрату води з крапельниць, вказану виробниками при тиску від 0,6 до 1,0 бар.

Важливо пам'ятати, що при нахилі місцевості необхідно спускати крапельні стрічки вниз схилом, уникати прокладання їх вгору. Це дозволяє використовувати тертя у трубі для балансування підвищеного тиску, викликаного силою тяжіння.

 

Фільтри для крапельного поливу

Фільтрація води є невід'ємною складовою системи крапельного поливу. При наповненні водою стрічка набуває форми трубки. Вода, проходячи через дрібний вбудований лабіринт у крапельниці, сповільнюється та виходить через випускний отвір-емітер чи щілину. А щоб вони не засмічували і послужили якомога довше, використовують фільтри грубої очистки сітчасті або дискові зі ступенем очищення 125 мікрон.

 

Максимальна довжина ряду крапельної стрічки

Щоб розрахувати максимальну довжину ряду крапельної стрічки, можна скористатися таблицею 👇🏻

 

розрахунок краплинного поливу

 

 

Як розрахувати витрати води крапельною системою поливу

Для визначення об'єму води, що споживається системою крапельного поливу, слід виконати декілька простих кроків. Почнемо з того, щоб визначити кількість емітерів на один метр крапельної стрічки.

Наприклад, якщо крок емітерів на стрічці дорівнює 20 см,то 100 см/20 см = 5 емітерів на метр.

Отриману кількість множимо на довжину ряду та помножимо на витрату води одного емітера. Нехай витрата емітера становить 1,0 л/год, а довжина ряду – 60 метрів: (5 емітерів х 60 метрів) х 1,0 л/год = 300 л/год.

Отже, ми визначили, скільки води споживає одна лінія. Щоб знайти загальну витрату води по системі, отриману кількість помножте на кількість всіх ліній поливу.

Цей спосіб розрахунку також підходить для крапельних багаторічних труб. Вони ефективно використовуються для поливу малини та їх товщина стінки 25-44 mils. Термін експлуатації цих труб обмежений лише якістю води. Важливо зауважити, що такі трубки є дорожчими порівняно зі стрічкою. Крок емітерів у крапельній трубці може становити 20 см і може мати варіанти з кроком 25, 30, 33, 50 та 60 см.

 

Як підібрати магістральну трубу для системи крапельного поливу малини

Щоб вибрати трубу, яка подаватиме воду від джерела водопостачання до крапельної стрічки або емітерної трубки, потрібно враховувати загальний об'єм води, який одночасно пройде через певний відрізок труби. Для спрощення вибору діаметра труби нижче представлений максимально рекомендований діаметр для різних рівнів витрати води:

 

магістральна труба

 

Труба 16 мм - для витрати води до 500 л/год на дистанції до 50 м в один бік

Труба 20 мм - для витрати води до 1000 л/год на дистанції до 50 м в один бік.

Труба 25 мм - для витрати води до 1500 л/год на дистанції до 50 м в один бік

Труба 32 мм - для витрати води до 3000 л/год на дистанції до 50 м в один бік.

Труба 40 мм- для витрати води до 4500 л/год на дистанції до 50 м в один бік

 

 

Крапельний полив для малини. Як обладнати систему поливу?

 

крапельний полив для малини купити

 

Починаючи з ємності, розташованої на висоті 1,5 – 2 метри і закінчуючи підключенням крапельної стрічки, кожен крок вимагає уваги та правильного вибору обладнання.

1. Обладнання ємності: залежно від потреб вашого саду оберіть механічний або електронний поплавки для контролю рівня води в ємності. Також можливий варіант – установки автоматики для набору резервуара.

2. Організація магістральної труби: на виході з ємності встановіть кран та фільтр, потім прокладіть магістральну трубу, використовуючи надійні компресійні фітинги.

3. Розгалуження та підключення: проклавши основний трубопровід, заглушіть його кінець і встановіть відводи для трубки або стрічки навпроти кожного ряду. Залежно від вибраної системи використовуйте фітинги для підключення крапельної стрічки або крапельної багаторічної трубки.

4. Контроль тиску та регулювання: підключіть стартери з краниками для кожної лінії крапельного поливу, що дозволить ефективно регулювати тиск та включати лінії по черзі. Це особливо важливо при дефіциті тиску або наявності довгих рядів.

5. Завершення монтажу: завершіть кожну лінію крапельного поливу, встановивши заглушки фіксуючи їх до землі спеціальними притискними спицями.

 

полив на малину

 

Послуги проектування систем крапельного поливу для малини

 

проектування крапельного поливу

 

Ми пропонуємо послуги з проектування систем крапельного поливу малини під індивідуальні потреби клієнтів. Звертайтеся до нас за допомогою для швидкого розрахунку системи та підбору комплектуючих.

Завдяки великому асортименту товарів, у нашому інтернет-магазині можна купити весь комплект необхідного обладнання та отримати технічну підтримку фахівця при складанні та подальшій експлуатації системи.

 

 

 

Контакти для зв'язку:

 

 

Україна, м. Київ

 

+380 (97) 082-26-08

+380 (66) 082-26-08

+380 (93) 082-26-08

 

Viber, Telegram: +380970822608

 

s.poliv.service@gmail.com

 

 

 • Крапельний полив в теплиці
  Крапельний полив в теплиці
  🌱 Переваги крапельного поливу теплиці. Як ця система допомагає економити воду, час і працю, забезпечуючи оптимальні умови для росту. 🏡 Монтаж системи. Як крапельний полив легко інтегрується в геометрію теплиць, забезпечуючи рівномірне покриття всієї площі. 🌿 Вплив на врожайність. Як крапельне дозування води та добрив сприяє збільшенню врожаю та якості продукції. 🌧️ Керування мікрокліматом. Як крапельний полив допомагає створювати оптимальні умови в теплиці.
  Крапельний полив в теплиці
 • Крапельний полив полуниці
  Крапельний полив полуниці
  Дізнайтеся, як розрахувати систему крапельного поливу для полуниці, яка крапельна стрічка для полуниці підходить краще за все, як правильно розташувати крапельні лінії та регулювати витрату води та де можна купити крапельний полив для полуниці. Ми також розглянемо переваги крапельного зрошення, та особливості поливу під плівкою та агроволокном
  Крапельний полив полуниці

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner