Кошик
2430 відгуків
СпецПоливСервіс - Все для поливу, інтернет-магазин поливу
+380 (97) 082-26-08
Kyivstar

Температура води для поливу

Температура води для поливу

 

 

 

 

 

 

 

 

Температура води для поливу

 


Естетика і якість газону і ландшафтного дизайну в цілому залежить від багатьох факторів, таких як: якість обладнання системи поливу, умови і складність поставлених завдань на об'єкті, дотримання правил і норм поливу й особливо варто не забувати про температуру і якості води.

Чому ж таке важливе поняття "температура води для поливу"?

 

 

Захворювання у газону
По-перше, неналежна температура води, погане якість і хімічний склад води сильно впливають на наявність різних захворювань в газону і рослин;
Температура води погано впливає на газон
По-друге, від температури води залежить колір і "здоров'я" газону, якість бутонів, пелюсток на квітниках і листя на деревах. Також, неправильне дотримання параметрів температури води може спричинити за собою відмирання газону і рослинності.
Здоровий газон
І навпаки, якщо використовується вода з сприятливими показниками температури і структури, газон буде мати правильний насичений зелений колір, а дерева і квіти будуть мати пишну, живу форму, що, безумовно, буде радувати око будь-якому власникові садової ділянки.

 

Дуже низька або висока температура води несприятливо впливають на ріст і розвиток газону і рослин. Часто трапляється негативне явище під назвою температурний "шок", яке характеризується в'яненням газону і обпаданням листя, в результаті попадання холодної (колодязної, артезіанської води під час жаркого сонячного дня. Погіршується засвоєння поживних речовин корінням, порушується фотосинтез і т. д. Тому полив газону і рослин прямо зі свердловини або колодязя не рекомендується.

 

 

 

Оптимальна температура води для поливу

 


Температура води при поливі газону в ідеалі повинна бути приблизно рівна або трохи вище температури ґрунту або на 2-7 градусів вище температури повітря. При цьому підвищується поглинаюча здатність коренів, у воді краще розчиняються мінеральні солі, що сприятливо позначається на якості газону.

Оптимальна температура грунту для зростання в життєдіяльності коренів більшості плодових і ягідних рослин знаходиться приблизно в межах 15...25°С, отже, температура води для поливу повинна бути близька до цих величин.

 

Холодну слід гріти перед циклом поливу в спеціальних бочках
 

При поливі не рекомендується використовувати воду безпосередньо з глибоких артезіанських свердловин, так як вона має температуру + 8... 10 °С. Таку воду бажано попередньо прогріти в спеціальному резервуарі, бочці.

Зазвичай використовують ємності придатні для загальних умов ландшафту на об'єкті, наявність місця, естетичний вигляд, рентабельність обсягу і т. д. Найчастіше використовують бочки місткістю близько 2, 3, 5 і 10 м3.

В основному бочки пропонуються в синьому кольорі, рідше в зеленому кольорі.

Особливістю роботи ємності є автоматичне регулювання набору води з допомогою електронного або механічного поплавка, що дозволяє набрати воду при необхідності і відключити подачу, коли рівень води вже досяг свого піку.

У більшості випадків ємності встановлюють на заздалегідь підготовлене міцну бетонну основу.

При цьому воду з неї можна подавати як вранці, так і ввечері під час поливального циклу, так як вдень після подачі води бочку вона нагрівається і готова до використання. У спекотні дні вода в бочках нагрівається до 23...25°С.

 

 

Чому бувають плями на газоні і стіни?

 

 

Чому плями від поливу
Якість зрошувальної води залежить також від вмісту в ній біологічних часток і водорозчинних солей.
Річкова вода, наприклад, зазвичай містить невелику кількість водорозчинних солей, але нерідко має велику кількість біологічних організмів. Ґрунтові води часто бувають високомінералізованими, що також не є сприятливо. Бажано, щоб у воді, використовуваної для поливу, не було токсичних відходів, хімічних речовин, продуктів гниття, бактерій, чужорідних вкраплень та інших небезпечних домішок. Тому воду з відкритих водойм без попереднього очищення використовувати для поливу не рекомендується. Також популярною проблемою на ділянках є залізо насичені грунтові води, які в буквальному сенсі "фарбують" газон. В таких випадках перед використанням воду заздалегідь окислюють в ємнотях або використовують вугільну фільтрацію. Дуже часто на ділянках помітно згубність поливу, що проявляється у вигляді білих або рудих плям на доріжках, стінах і парканах, в тих випадках, коли у воді багато мулу або заліза. На сьогоднішній день сфера очисних технологій не досконала і дуже дорога, тому майстер по поливу, виходячи з ситуації, повинен налаштувати напрям і радіус дії зрошувачів, так щоб максимально мінімізувати попадання води на об'єкти архітектури.

 

 

Чому не можна поливати днем?

 

Зазвичай полив проводять вранці або ввечері, бажано після заходу сонця, так як при зрошенні в спеку вода швидко випаровується - тоді доводиться збільшувати норму поливу, можливі опіки газону, газон покривається жовтими плямами і т. д. Полив рослин вдень також може викликати опіки на листках, але лише в тому випадку, якщо день був жаркий і сонячний. Справа в тому, що світло завжди фокусується на краплях води, які осіли на листі під час поливу.

 

 

Рекомендуємо почитати по темі:

Схема підключення системи поливу на ділянці

Що таке датчики в системі поливу й навіщо вони потрібні?

Автоматичний полив Хантер - найкраще з Америки

Як розрахувати систему поливу під обладнання Hunter

 

 

 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner