Кошик
1987 відгуків
СпецПоливСервіс - Все для поливу, інтернет-магазин поливу
+380 (97) 082-26-08
Kyivstar

Схема підключення системи автополиву. Схеми збірки автоматичного поливу газону

Схема підключення системи автополиву. Схеми збірки автоматичного поливу газону

В цій статті ми обговоримо різні схеми підключення автоматичного поливу газону до водопроводу, схеми встановлення основних вузлів, їх взаємодія. Як підключити автополив до свердловини, водопроводу, накопичувального резервуару, що робити, якщо воду необхідно брати з водойми. Ми намагатимемося дати практичні рекомендації, які постійно застосовуємо у своїй роботі на практиці. Ці рекомендації підійдуть у більшості випадків і ви зможете зрозуміти принцип побудови системи автополиву газону на ділянці.

 

 

 

 

На сайті є спеціальна пропозиція для тих, хто збирається монтувати систему поливу самостійно - посилання: https://poliv-service.kiev.ua/p1352885761-proektirovanie-sistemy-poliva.html

 

 

Схема збірки основних вузлів системи автополиву газону

 

 

Основними елементами автоматичної системи поливу є:

 

 

 

ТИПОВА СХЕМА ЗБІРКИ СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО ПОЛИВУ ГАЗОНУ

 

Типовая схема монтажа системы полива

(натисніть на картинку для збільшення)

 

 

 

Схеми підключення системи поливу до водопостачання

 

Систему поливу можна будувати з будь-яким типом водопостачання: свердловина, накопичувальний резервуар, водойма, місцевий водопровід. Підключати систему можна як для глибинного насосу, так і поверхневого. Основною вимогою є стабільний високий тиск, бажано в діапазоні 3,5 - 5 бар та можливість забезпечити необхідну витрату води для запланованої системи. Як підібрати насос для автополиву описано в даній статті.

 

 

СХЕМА ПІДКЛЮЧЕННЯ СИСТЕМИ ПОЛИВУ ДО СВЕРДЛОВИНИ

 

Схема подключения системы полива к скважине

(натисніть на картинку для збільшення)

 

 

 

СХЕМА ПІДКЛЮЧЕННЯ СИСТЕМИ АВТОПОЛИВУ З ВОДОЙМИ

 

Схема подключения автополива из водоема

(натисніть на картинку для збільшення)

 

 

 

СХЕМА ПІДКЛЮЧЕННЯ ЄМНОСТІ ДЛЯ СИСТЕМИ ПОЛИВУ З НАСОСОМ

 

Схема подключения емкости для системы полива с насосом

(натисніть на картинку для збільшення)

 

 

 

СХЕМА ПІДКЛЮЧЕННЯ ПІДЗЕМНОЇ ЄМНОСТІ ДЛЯ СИСТЕМИ ПОЛИВУ З НАСОСОМ

Схема подключения подземной емности для системы полива

(натисніть на картинку для збільшення)

 

 

Підключення до джерела води

 

Насамперед потрібно виділити окрему гілку труби для системи поливу. Це можна зробити за допомогою трійника. Тип трійника підберіть залежно від існуючої ситуації.
Нам необхідно буде перекривати систему поливу для чищення фільтра, ремонту несправностей, а також на зиму, відповідно наступним елементом підключення буде кульовий кран. Якщо підключення здійснюється безпосередньо в кесоні свердловини, для запобігання корозії крани краще використовувати пластикові. Вологе середовище негативно впливає на всі латунні з'єднання.

 

 

Вузол консервації системи поливу на зиму

Узел консервации системы полива на зиму

Наступне, що нам потрібне – вузол консервації системи поливу на зиму. Для цього ми використовуємо сідловой хомут з внутрішньою різьбою 1/2" дюйма. Такі хомути дозволяють у тісному просторі робити врізку в трубу.

Для встановлення сідлової врізки необхідно скрутити між собою дві частини хомута і зробити отвір в трубопроводі за допомогою свердла. Свердлити потрібно обережно, щоб пластикова стружка не засмітила трубопровід. В хомут вкручуємо кульовий кран 1/2" дюйма. В кран, у свою чергу, вкручуємо швидкозйом для компресора з різьбою 1/2" дюйма.

Коли прийде зима, такий вузол дозволить легко підключити компресор до системи поливу та продути магістральний трубопровід, а також кожну зону поливу окремо.

 

 

Вибір і встановлення фільтра для поливу

Дисковый фильтр грубой очистки Irritec

Наступний крок – встановлення фільтра грубої очистки. Навіть якщо у вас ідеально чиста вода зі свердловини, ми рекомендуємо його до встановлення. В роботі ми використовуємо італійського виробника Irritec. Ми радимо саме такий фільтр із двох причин: 1. Тип матеріалу – пластик, ідеально підходить для вологого середовища. 2. Картридж фільтра не потрібно змінювати, його можна обслуговувати. Картридж виготовлений із щільно стиснутих між собою пластикових дисків із насічками, які за бажання можна витягти і почистити.

Дискові фільтри класифікуються за розмірами і за кількістю води, що пропускається. Для труби діаметром 32 мм достатньо буде і фільтра з різьбою 1" дюйм, але ми радимо поставити фільтр на 1 1/4" дюйма. Такий діаметр різьби матиме менші втрати на тертя води, а також його доведеться рідше обслуговувати за рахунок більших розмірів. Після фільтру бажано встановлення додаткового крану для зручності обслуговування.

Підключення до джерела води на цьому закінчилося, наступне, що нам необхідно - змонтувати для наочності примітивну систему поливу, що складається з однієї зони поливу. Магістральна труба повинна підійти до електромагнітного клапана, з іншого боку клапана виходитиме вже зональна труба. Вода там буде під тиском лише тоді, коли контролер поливу подасть сигнал клапану на відкриття.

 

 

 

Підключення електромагнітного клапану

Электромагнитный клапан для полива Hunter PGV

В системах поливу, незалежно від виробника в 95% випадків, використовуються пластикові електромагнітні клапани, соленоїди яких працюють від змінної напруги 24В. Виняток є лише для об'єктів з високим тиском магістралі (де використовуються латунні клапани), а також у випадках, коли необхідно встановити автономний контролер, який працює від постійної напруги. Більшість клапанів для приватного сектору мають з обох боків внутрішню різьбу 1 дюйм для підключення.

Для укриття клапана в землі, використовуйте підземний клапанний бокс. Підключення проводів ЕМ клапана здійснюйте згідно з інструкцією контролера для поливу.

 

 

 

Схема підключення зрошувачів

 

Діаметр різьби більшості зрошувачів становить 1/2" дюйма. Для монтажу зрошувачів використовуйте штуцерні коліна Hunter HSBE і гнучкий шланг Hunter Flex SG. Рекомендуємо не використовувати дешевих аналогів гнучкому шлангу. Гнучкий шланг Hunter спеціально розроблений для тривалої експлуатації, захисту від вібрацій, впливів великої ваги на зрошувач, зберігає щільний контакт із з'єднувачем через багато років.

 

Способ подключения форсунок для полива

 

Зрошувачі на кінці труби зазвичай монтують за допомогою компресійного коліна с різьбою 1/2" дюйма, яке вкручується безпосередньо в корпус. Але ми рекомендуємо навіть в таких місцях використовувати гнучку підводку. Ви згадаєте це, коли потрібно буде перемістити форсунку з місця на місце.

 

Всі різьбові пластикові з'єднання обов'язково ущільнюйте фум-стрічкою. Для металевих з'єднань рекомендуємо використовувати паклю.

 

 

Рекомендуємо почитати по темі:

Як розрахувати систему поливу під обладнання Hunter?

Клапани системи поливу. Значення. Види. Функції

Автоматичний полив Хантер - краще з Америки

Що таке датчики в системі поливу і для чого вони потрібні?

 

 

 

 • Крапельний полив в теплиці
  Крапельний полив в теплиці
  🌱 Переваги крапельного поливу теплиці. Як ця система допомагає економити воду, час і працю, забезпечуючи оптимальні умови для росту. 🏡 Монтаж системи. Як крапельний полив легко інтегрується в геометрію теплиць, забезпечуючи рівномірне покриття всієї площі. 🌿 Вплив на врожайність. Як крапельне дозування води та добрив сприяє збільшенню врожаю та якості продукції. 🌧️ Керування мікрокліматом. Як крапельний полив допомагає створювати оптимальні умови в теплиці.
  Крапельний полив в теплиці
 • Крапельний полив малини
  Крапельний полив малини
  Ознайомтеся з інноваційним підходом до догляду за малиновим садом! У нашій свіжій статті розкривається тема крапельного поливу, який перетворює процес поливу малини на ефективний та економічний витрати ресурсів.
  Крапельний полив малини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner