Кошик
2233 відгуків
СпецПоливСервіс - Все для поливу, інтернет-магазин поливу
+380 (97) 082-26-08
Kyivstar

Труби для систем поливу

Труби для систем поливу

 

Труби для систем поливу

 

На сьогоднішній день, під час будівництва систем автоматичного поливу фахівці використовують труби різного діаметра та матеріалу, але варто виділити декілька основних видів, а саме:

  • Металеві труби або з нержавіючої сталі; (в поливі використовується вкрай рідко, частіше для виведення літніх водорозбірних точок, умивальників тощо)
  • Полімерні труби Полівінілхлорид (ПВХ); (використовують як футляра під кабельні магістралі)
  • Полімерні труби низького тиску (ПНД); (в основному використовуються для розгортання крапельного поливу)
  • Поліетиленові труби ПЕ100 і ПЕ80 (основна лінійка трубної продукції в поливі, використовується в якості магістральних і зональних водопровідних труб)

Напевно, більш доцільно детально розглянути найбільш часто використовуваний вид труби для поливу, полімерні поліетиленові водопровідні труби. Багато запитають: "чому ж все-таки пластик, а не всім звичний, старий, добрий метал?" По - перше, як показує практика метал набагато менш стійкий і набагато гірше переносить хімічні, фізичні та біологічні зовнішні фактори, будь то вплив води або різні механічні ушкодження.

Плюс до всього, досвід західних цивілізацій показав, що металеві труби давно вже не актуальні і не працюють належним чином. Для більш чіткої картини можна розглянути основний хімічний елемент у складі труб поліетилен (ПЕ).

хімічна формула складу труби

формула поліетилену

Поліетилен — термопластичний полімер етилену, відноситься до класу поліолефінів, клас високомолекулярних сполук (полімерів), одержуваних з низькомолекулярних речовин — олефінів (мономерів). Виробляються з нафти або природного газу шляхом полімеризації однакових (гомо полімеризації) або різних (кополімеризації) мономерів у присутності каталізатора. Широко використовуються для промислового виробництва різноманітних плівок і волокон. Поліетилен хімічно і морозостійкий, діелектрик, не чутливий до удару (амортизатор), при нагріванні розм'якшується (80-120°С), адгезія (прилипання) — надзвичайно низька.

 

Простими словами ПЕ труби міцні, гнучкі і легко адаптуються під зовнішні температурні умови. Ідеально підходять для підземної прокладки, але так само добре підходять для обв'язки насосних станцій і клапанних вузлів.

 

 

В основному в поливі використовують такі діаметри труб: 16Ø, 20Ø, 25Ø, 32Ø, 40Ø, 63Ø, 75Ø, 110Ø.

Основні робочі тиску 6; 8; 10; 16; бар.

Труби, діаметром не більше 160 мм можуть, виготовляються в бухтах (барабанах) від 50 до 1000 м.

Температура води в режимі нормальної експлуатації - не більше 40 градусів за Цельсієм.

До 110 діаметра включно поліетиленові труби можуть з'єднуватися за допомогою механічних (компресійних) фітингів, які в свою чергу мають різні форми виконання та розміри різьбових переходів, бувають трійники, коліна, прямі муфти, різьбові, редукційні.

 

Трійники
Коліна
Прямі сполучні редукційні муфти
Різьбові муфти

 

Поліетиленові труби мають відмінні техніко-економічні показники безпосередньо пов'язані з низькою собівартістю експлуатації, низькими витратами на встановлення і довгим терміном служби, а також можливістю утилізації відпрацьованого трубопроводу.

Маркування труби представлена кількома значеннями де: ПЕ 100 або ПЕ 80 - марка полімерного сплаву, (відмінність в якості полімеру, ПЕ 100 вважається більш міцним і екологічним матеріалом),

число SDR - співвідношення товщини стінки до номінального зовнішнього діаметра труби, номер ГОСТу, згідно, з яким була проведена труба, число PN, максимально допустимий експлуатаційний тиск.

Розмір і кількість труби під систему поливу підбирається відповідно до розміру ділянки, існуючому витраті, очікуваному тиску, (щоб детально дізнатися як правильно розрахувати систему поливу вам потрібно перейти на відповідну статтю) також не варто забувати про гідравлічному опорі і втрати тиску в трубопроводі під час тертя води , різних поворотах, звуженнях і так далі.

Представляємо вашій увазі таблицю втрат тиску на тертя трубопроводу.

Для встановлення зрошувачів використовують міцний і гнучкий шланг типу FLEX, виготовлений із спеціального спіненого поліетилену, зручний в експлуатації, важко піддається зовнішньому впливу, легко згинається і укладається у важкодоступних місцях.

Для крапельного поливу використовується труба ПНД зі спеціальними отворами емітером і без емітерів, детальніше у розділі крапельний полив.

 

 

Рекомендуємо почитати по темі:

Насоси для поливу

Як правильно поливати газон?

Клапани системи поливу. Значення. Види. Функції

Схема підключення системи поливу на ділянці

Температура води для поливу

 

 

  • Крапельний полив в теплиці
    Крапельний полив в теплиці
    🌱 Переваги крапельного поливу теплиці. Як ця система допомагає економити воду, час і працю, забезпечуючи оптимальні умови для росту. 🏡 Монтаж системи. Як крапельний полив легко інтегрується в геометрію теплиць, забезпечуючи рівномірне покриття всієї площі. 🌿 Вплив на врожайність. Як крапельне дозування води та добрив сприяє збільшенню врожаю та якості продукції. 🌧️ Керування мікрокліматом. Як крапельний полив допомагає створювати оптимальні умови в теплиці.
    Крапельний полив в теплиці
  • Крапельний полив малини
    Крапельний полив малини
    Ознайомтеся з інноваційним підходом до догляду за малиновим садом! У нашій свіжій статті розкривається тема крапельного поливу, який перетворює процес поливу малини на ефективний та економічний витрати ресурсів.
    Крапельний полив малини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner