Кошик
2053 відгуків
СпецПоливСервіс - Все для поливу, інтернет-магазин поливу
+380 (97) 082-26-08
Kyivstar

Система поливу для равликової ферми

Система поливу для равликової ферми

Які способи поливу застосовують при розведенні равликів?

 

На равликових фермах важливо підтримувати певний мікроклімат для життєдіяльності та розмноження равликів. Для цього равлики завжди поливають зверху невеликими порціями води. Найпростіший спосіб поливу - за допомогою шланга з насадкою-пістолетом. Однак, коли йдеться про промислове вирощування, де необхідно автоматизувати всі робочі процеси, без системи поливу равликової ферми не обійтися.

При поливі в приміщенні використовують підвісні системи з мікрозрошувачами, які швидко підвищують вологість у кімнаті маточника. Дуже зручно автоматизувати полив з допомогою мікрозрошувачів та туманоутворювачів для швидкої зміни рівня вологості в приміщенні.

Для поливу великих відкритих площ найдоцільніше використовувати зрошувачі з радіусом дії 9-14 метрів, залежно від конфігурації ділянки під полив. Нижче ми докладніше розглянемо як саме організувати систему поливу равликової ферми.

 

Полив равликової ферми на відкритому просторі

 

Система поливу равликової ферми

 

На відкритому просторі для поливу середніх та великих площ найдоцільніше використовувати зрошувачі, із середнім темпом поливу 5-20 мм/годину з витратою води до 1,4 м.куб/годину. Зрошувачі з такою витратою води мають щадний, лагідний струмінь, який не шкодить равликам, не змиває корм, а впливу вітру піддається в незначній мірі.

Для системи поливу вуличної ферми рекомендуємо застосовувати висувні роторні зрошувачі, а також імпульсні зрошувачі, саме такі зрошувачі найкраще підходять для таких завдань.

 

Приклад схеми поливу равликової ферми 55х35, розстановка "радіус в радіус"

 

Схема поливу равликової ферми

(натисніть на картинку для збільшення)

 

 

Імпульсні зрошувачі

 

Велика перевага імпульсних зрошувачів у рівномірному поливі як під собою, так і на дальній дистанції. Зрошувачі такого типу часто мають можливість регулювання дальності розбризкування, ступені розпилення струменя та кута поливу. На ринку присутні кругові моделі на 360º та секторні моделі з регулюванням сектора повороту.

Перевагою такого типу зрошувача у порівнянні з роторним типом є їх ціна, швидший темп поливу, а також відсутність сліпих зон поливу під зрошувачем. Усі імпульсні зрошувачі можна встановлювати "радіус у радіус".

Рекомендовані моделі:

 

Імпульсний зрошувач радіус до 10,5 м

Зрошувач для поливу равликової ферми

 • Радіус поливу: до 10,5 м
 • Витрата води: 0,6 м.куб/год
 • Крок розміщення: до 17,5 м
 • Рекомендований тиск: 3 бар
 • Регулювання сектора: радіус лише 360º

 

Імпульсний зрошувач радіус до 12,5 м

Дощувач для поливу равликової ферми

 • Радіус поливу: до 12,5 м
 • Витрата води: 0,7 м.куб/год
 • Крок розміщення: до 17,5 м
 • Рекомендований тиск: 3 бар
 • Регулювання сектора: 40 – 360º

 

 

Імпульсний зрошувач радіус до 14 м

Дощувач для поливу равликової ферми

 • Радіус поливу: до 14 м
 • Витрата води: 1,0 м.куб/год
 • Крок розміщення: до 19,6 м
 • Рекомендований тиск: 3,5 бар
 • Регулювання сектора: 40 – 360º

 

 

Роторні зрошувачі

 

Роторні зрошувачі застосовуються в системах автоматичного поливу газону, мають найвищі показники якості, в комплекті мають до 10 змінних форсунок різного радіусу та різного кута поливу. Економічні по споживанню води, можливість гнучкого налаштування сектора поливу від 40 до 360 градусів. Іноді виробник надає гарантію до 5 років на свою продукцію, що говорить про високу якість товару.

Роторні зрошувачі мають висувний антивандальний корпус із захистом поливної головки, від поломки. Висувне виконання також має бонус для захисту зрошувача від випадкових ударів чи інших впливів. Мінус роторних зрошувачів у тому, що вони меншою мірою поливають під собою в перші 20% від дальності свого радіуса поливу, тому для коректної роботи, особливо в умовах вітру, бажано розміщувати зрошувачі таким чином, щоб струмені сусідніх зрошувачів добивали один до одного. Ця умова рекомендована, але не обов'язкова при поливі равликової ферми, адже рівномірність поливу не відіграє ключової ролі в такій ситуації, оскільки равлики постійно переміщаються територією.

Рекомендована модель роторного зрошувача:

 

Роторний зрошувач, радіус 7,3 - 14 м

Зрошувач для поливу равликової ферми

 • Радіус поливу: до 7,3 - 14 м
 • Витрата води: 0,07 - 2,2 м.куб/год
 • Крок розміщення: від 7,3 до 18 м
 • Рекомендований тиск: 3,5 бар
 • Регулювання сектору: 40 - 360º
 • Зміні насадки: 12 шт
 • Особливість: антивандальний механізм

 

Схема встановлення зрошувачів:

 

Зрошувач для поливу равликової ферми

 

 

Система поливу в закритому репродукційному маточнику

 

Маточник улиток, репродукционная комната

 

Для швидкого зволоження повітря та поливу равликів у приміщенні найкраще застосовувати підвісні мікрозрошувачі, радіус дії яких і крок розміщення розраховується виходячи з параметрів кімнати та характеристик зрошувачів. Радіус поливу підвісних зрошувачів варіюється в межах від 1,2 м до 4,5 м.

 

Підвісний мікрозрошувач

 

Підвісні системи з мікрозрошувачами легко кріпляться до труб діаметром 16, 20, 25, 32 або 40 мм та товщиною стінки від 1,4 до 3 мм, після підготовки в них отворів діаметром 3-4 мм за допомогою дирокола. Діаметр труби підбирається в залежності від кількості форсунок при одночасному запуску. (Наприкінці статті будуть рекомендації щодо підбору діаметра труб)

 

 

Схема встановлення системи поливу з підвісними зрошувачами

 

Схема монтажу туманоутворювачів для теплиць

(натисніть на картинку для збільшення)

 

 

Нижче добірка підвісних зрошувачів, які застосовуються для поливу равликових ферм:

 

Туманоутворювач на 4 форсунки

Туманоутворювач на 4 форсунки

 • Радіус поливу: до 1,7 м
 • Крок розміщення: до 2,4 м
 • Рекомендований тиск: 2-3 бар
 • Особливість: сама дрібна фракція краплі

 

Мінізрошувач "Колібрі" 2,2 - 3,5 м

Підвісний мікродощувач

 • Радіус поливу: 2,2 - 3,5 м
 • Крок розміщення: від 2,2 до 3,5 м
 • Рекомендований тиск: 1,5-3 бар
 • Особливість: швидке зволоження

 

Мінізрошувач "Зебра" 4,5 м

Підвісний мікродощувач Зебра

 • Радіус поливу: 4,5 м
 • Крок розміщення: 4,5 м
 • Рекомендований тиск: 2-3 бар
 • Особливість: великий радіус покриття

 

Приклад розміщення підвісних зрошувачів "Колібрі 2,2 м" на ділянці 20х7 м:

 

Проект поливу равликової ферми

 

 

Маточник равликів

 

 

Джерело водопостачання

 

Полив бажано здійснювати з водойми (або підігрітою водою зимою), але багато фермерів поливають равликів безпосередньо зі свердловини. Для створення сприятливого мікроклімату рекомендуємо здійснювати зволоження теплішою водою, яка краще підходить для живих організмів.

Для подачі води для вуличної равликової ферми також можна використовувати воду з місцевого магістрального трубопроводу, колодязя або накопичувального резервуару. Якщо вода зі свердловини, використовують глибинні насоси, при подачі води з водойми та резервуару застосовують поверхневі відцентрові насоси. Для поливу та зволоження репродукційного маточного поголів'я всередині приміщення краще використовувати воду кімнатної температури підігрітою бойлером або нагрітої до температури навколишнього середовища в накопичувальному резервуарі з водою.

Якщо у вас магістральне водопостачання, але тиску не вистачає, можна встановити додаткову насосну станцію для підвищення тиску в системі.

Якщо вся система поливу равликової ферми споживає занадто багато води, систему поливу можна розбити на кілька окремих зон, що дозволить здійснювати запуск окремих зон по черзі, або встановити накопичувальний резервуар із водою для збереження резерву води. Резерв дозволить одномоментно використовувати стільки води, скільки вам потрібно.

При заборі води з водойми на всмоктуючий патрубок встановлюється погружний донний фільтр попередньої очистки.

Всі поливні системи вимагають попереднього фільтрування води до фракції 125 мікрон для захисту поливного обладнання. Перед подачею води обов'язково необхідно встановити дисковий фільтр для поливу.

 

Насосне обладнання

 

Насосне обладнання підбирається виходячи з потреб системи поливу в об'ємі води при необхідному тиску. При великому обсязі води система розбивається на кілька окремих зон поливу. Насос повинен враховувати всі втрати тиску на довжині трубопроводу, підйомах та інших гідравлічних втрат, щоб зрошувачі отримали рекомендований робочий тиск.

Для автоматичного запуску та зупинки насоса за тиском використовують автоматику - контролери та реле тиску. При ручному типі запуску системи насос можна запускати вручну, в такому випадку контроль тиску встановлювати не потрібно, за умови, що в момент роботи тиск не перевищуватиме норму для потреб системи.

 

 

Автоматика для запуску системи поливу

 

Система може запускатись як вручну, так і за допомогою автоматики. Нижче ми розглянемо кілька типів запуску системи:

 

1. Ручний режим за допомогою кранів

Підходить для бюджетного варіанта невеликих систем поливу за умови постійного контролю процесу поливу.

2. Автоматичний режим за допомогою таймерів поливу

Таймери поливу - це електронні пристрої з програмованою циклічністю поливу, такі прибори встановлюються безпосередньо на трубу. Підходять для одночасного контролю всієї системи поливу за умови, що загальна витрата води системи не перевищує 1,8 м.куб/год. Можливе встановлення таймерів на окремі лінії трубопроводів. Ми рекомендуємо використовувати таймери мембранного типу із вбудованим електромагнітним клапаном із великим запасом міцності.

3. Автоматичний режим за допомогою контролерів поливу

Контролери здатні керувати кількома зонами поливу. На кожну лінію трубопроводу встановлюється свій електромагнітний клапан, на який через контролер по дротах надходить сигнал на відкриття при початку циклу поливу. Таким чином здійснюється послідовний (почерговий) пуск води кожним клапаном. Контролери використовуються у тих випадках, коли загальна витрата води системи більша, ніж може забезпечити існуюче джерело водопостачання. До автоматики такого типу також можна підключити різноманітні датчики для раціональнішого використання води.

4. Автоматичний режим за допомогою спеціальних вимірювачів вологості

Реле рівня вологості з виносним датчиком здатне керувати поливом у закритих приміщеннях за станом вологості навколишнього середовища. До такого реле можна підключити електромагнітні клапани, насос чи контролер поливу для автоматизації процесів. Для підтримки вологості в інкубаторі рекомендуємо використовувати підвісні туманоутворювачі.

 

 

Які труби використовувати?

 

Рекомендуємо використовувати поліетиленові труби діаметром 16-40 мм з товщиною стінки 1,4 - 3,0 мм для кріплення зрошувачів. Допускається використання труб марки поліетилену ПЕ-80 (для технічної води), а для справжніх еко-ферм рекомендуємо використовувати труби для питної води марки поліетилену ПЕ-100. Магістральні труби для подачі води в систему використовують необхідного діаметра в залежності від кількості поливалок, що одночасно працюють.

 

Пропускна здатність труб для швидкого підбору: *

16 мм - 300 л/год

20 мм - 500 л/год

25 мм - 850 л/год

32 мм - 1700 л/год

40 мм - 3000 л/год

*(при втраті тиску 0,4 бар на 100 м)

 

При використанні труб діаметром 16 - 20 мм, для з'єднання компонентів системи використовують йоршові фітинги. Для з'єднання труб діаметром 20 – 110 мм застосовують компресійні фітинги.

 

 

Послуги проектування або монтажу систем поливу для равликових ферм

 

Проектування систем поливу равликових ферм

 

Ми пропонуємо послуги з проектування систем поливу під індивідуальні потреби клієнтів. Звертайтеся до нас за допомогою для швидкого розрахунку системи та підбору комплектуючих.

Завдяки великому асортименту товарів, у нашому інтернет-магазині, можна купити весь комплект необхідного обладнання та отримати технічну підтримку фахівця при монтажу та подальшій експлуатації системи.

 

 

Контакти для зв'язку:

 

Українa, м. Київ, вул. Каховська, 71а (м. Лівобережна),

 

+380 (97) 082-26-08

+380 (66) 082-26-08

+380 (93) 082-26-08

 

Viber, Telegram: +380970822608

 

s.poliv.service@gmail.com

 

 

Також рекомендуємо почитати:

 

 

 

 • Крапельний полив в теплиці
  Крапельний полив в теплиці
  🌱 Переваги крапельного поливу теплиці. Як ця система допомагає економити воду, час і працю, забезпечуючи оптимальні умови для росту. 🏡 Монтаж системи. Як крапельний полив легко інтегрується в геометрію теплиць, забезпечуючи рівномірне покриття всієї площі. 🌿 Вплив на врожайність. Як крапельне дозування води та добрив сприяє збільшенню врожаю та якості продукції. 🌧️ Керування мікрокліматом. Як крапельний полив допомагає створювати оптимальні умови в теплиці.
  Крапельний полив в теплиці
 • Крапельний полив малини
  Крапельний полив малини
  Ознайомтеся з інноваційним підходом до догляду за малиновим садом! У нашій свіжій статті розкривається тема крапельного поливу, який перетворює процес поливу малини на ефективний та економічний витрати ресурсів.
  Крапельний полив малини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner