Кошик
2437 відгуків
СпецПоливСервіс - Все для поливу, інтернет-магазин поливу
+380 (97) 082-26-08
Kyivstar

Полив рослин

Полив рослин

Полив рослин, дерев, різних квітників, клумб відтворюється з допомогою крапельного поливу, де використовується краплинна труба, краплинні стійки, спринклери для поверхневого і прикореневого поливу, однак у деяких випадках можуть бути задіяні зрошувачі типу спреї, баблери, ротатори, ротори. При будь-яких обставин і способи зрошення потрібно чітко розуміти і прораховувати норми споживаної води того чи іншого рослини. Тут потрібно враховувати вік організму, тип ґрунту, час року, тривалість сонячної активності, погодні умови. Адже для кожної рослини, щоб підтримувати життєдіяльність, необхідна регулярна подача певної кількості води, і навпаки, надлишок вологи може призвести до різних захворювань, аж до повного відмирання культури на ділянці. Також варто звернути увагу на температуру води, яка поливає, адже від холодної води зі свердловини, наприклад, рослина отримує температурний шок, що призводить до загнивання коренів.
Тепер давайте розглянемо специфіку поливу рослин окремо взятого виду:

 

 

 
Туя

 

Туя - рід голонасінних хвойних рослин сімейства Кипарисові, вічнозелені чагарники, морозостійкі, невибагливі до умов зростання, легко переносять екологічно забруднені місцевості проживання. Має найбільшу популярність у сфері вітчизняного ландшафтного дизайну, прийнято вважати, що туя є очисником повітря, тому так активно розсідається по периметру садових ділянок.

Для туй, посаджених навесні і влітку, в першу чергу потрібен ретельний полив один раз в сім днів за умови теплих, але не спекотних днів. Якщо погода стоїть сонячна, повітря гаряче, добавте полив до двох разів на тиждень. Обсяг води, що вноситься під чагарник повинен бути не менше 10л води в звичайних умовах, в екстремальних – 20л води. Більша кількість рідини потрібна дорослій або великій рослині, і в тих випадках, коли була зроблена пересадка. При автоматичному поливі необхідно обчислити обсяг води, що подається або виходити з витрати води згідно каталогу тієї чи іншої продукції, будь – то форсунка або крапельна труба.

Перший місяць зростання туї супроводжується обов'язковим зрошенням або поверхневим поливом, так званим душем, при якому відбувається розкриття пір і рослина починає дихати, можна буде відчути тонкий запах хвойних. Хвоя луската туй активно випаровує вологу, тому постійно потребує підживлень водою. Обприскують тую раз в тиждень, в сонячні спекотні дні поливу потрібно кожен день. Найкращим часом зрошення рослин вважається вечір, після заходу сонця, але можна вранці, якщо пару годин туя буде знаходитися не в сонячних променях.

Туї після посадки восени потребують поливу і зрошення в таких же обсягах, як весняні саджанці. Молодій рослині необхідно набрати достатньо вологи, щоб добре перезимувати, якщо осінь дощова і затяжна, поливи слід припинити або зменшити кількість. Надлишок вологи може привести до захворювання туї.

 

Полив туй - Один раз в тиждень в теплий період в обсязі 10л води на одну рослину або два рази в тиждень в самий жаркий період для рослини до 1м у висоту

 

Самшит

 

Самшит, одне з найдавніших декоративних культур, наступна за популярністю кустарна рослина після туї. Характеризується повільним зростанням, боязкістю морозів, потребою у вологому середовищі кореневої системи. Це рослина відома своєю властивістю тримати необхідну форму після підрізання, будь то сфера, квадрат або будь-яка інша форма. Часто використовують в якості живої огорожі, бордюру і зеленого лабіринту.

Крім щоденного поливу кущ самшиту вимагає поверхневого скроплення, щоб змити налиплий шар пилу уникнення посухи листя. Цей факт багато в чому спрощує проектування системи поливу в цілому, адже насправді, крім крапельної системи самшит також може поливатися з допомогою форсунок-зрошувачів, що також може заощадити необхідний матеріал та в кінцевому підсумку загальний бюджет забудовника. Однак, незважаючи на всю невибагливість та тіньовитривалість даної культури, самшит не виносить перезволоження грунту, тому радимо поливати самшит рясно, але тільки максимум один раз в день, пізно ввечері або рано вранці.

 

Полив самшиту - Один раз в день, вранці або ввечері, 10л води на рослину метрової висоти, пропорція поливу для самшиту 0,1 до 1, наприклад, раслина висотою 30 см потребує 3 л води в день.
 

 

 
Лаванда

 

Ще одна не менш популярна рослина, яке має не тільки красивий зовнішній вигляд, але і лікувальні властивості. Аромат лаванди володіє заспокійливими властивостями і знімає головний біль. Назва походить від латинського «lava», що означає мити і вказує на первинне використання рослини. Стародавні римляни і греки використовували лаванду для миття і прання. Батьківщиною лаванди різні джерела вважають різні регіони: Індію, середземномор'я, Канарські острови. Лаванда – вічнозелений кущ. Листя вузькі, сріблястого відтінку, квіти зібрані в колосовидні суцвіття. Діаметр куща деяких сортів сягає двох метрів. Колір цвітіння бувають від блакитного до темно – фіолетового.

На території України лаванду в промислових масштабах вирощують в Криму. В основному вона йде на потреби косметичної промисловості.
Останнім часом на ділянках активно використовують лаванду як декоративна рослина на альпійських гірках, висаджують на клумбах як додаток до туй, створюють різноманітні композиції, комбінуючи її з самшитами і трояндами, де особливо виходить приємний змішаний аромат. Лаванда не вибаглива рослина до поливу, не вимагає багато поливу, достатньо одного поливу в тиждень, а в прохолодну пору року один раз на два тижні. Головними складовими здорового росту лаванди є сонячне світло і помірний полив. В основному лаванда посухостійка рослина, тому краще недолити, ніж перелити.

 

Полив лаванди - Один раз на тиждень, в теплі дні два рази в тиждень до 4 літрів води.

 

 

Троянда

 

Роза це загальне збірна назва різних сортів роду Шипшина. Має безліч штучно вирощених видів і сортів шляхом селекції і схрещувань. На сьогоднішній день має заслужений титул «королеви» клумб і квітників. Говорячи про поливі троянди потрібно знати, що троянда вологолюбна рослина, але при цьому потрібно максимально обережно ставитися до потрапляння водяних краплею на пелюстки перед сходом сонця, так як це може негативно вплинути на їх здоровий стан, можуть з'явитися опіки, хвороби, бактерії і т. д. Також, якщо поливати троянду перед настанням прохолодної ночі, то це може повести за собою розвиток грибкових хвороб.

Категорично не рекомендується поливати троянду прохолодною водою з колодязя або свердловини, різка зміна температури вкрай негативно впливає на рослину. Вода повинна бути заздалегідь охолола в резервуарі. Також, якщо вода береться від міській магістралі, то відстій води потрібен для звільнення хлорних елементів, які також негативно впливають на життєдіяльність троянди.

По весні молоді троянди поливають не рідше ніж раз на тиждень, у свою чергу дорослі троянди потребують поливі кожні два тижні. Звичайно, ця частота поливу може змінюватися разом з появою тривалої спеки. Важливо знати, що грунт під трояндами повинна просихати для того, щоб коренева система могла насититися киснем. Важливий рясний полив перед і після кожного внесення органічних і мінеральних добрив.

Не можна підгодовувати рослини без попереднього поливу по сухій землі
Поливати троянди потрібно не часто, але рясно, так, щоб волога могла заповнити всю кореневу систему, яка в свою чергу йде глибоко вниз під землю. Для кустарних троянд досить 5 до 20 літрів води, в залежності від розмірів куща, в свою чергу на полив плетущих троянд може піти до 40 літрів за один сеанс. Звертайте увагу на полив під час дощу, багато відсікають полив, але часто дощ може не до кінця промочити грунт під рослиною.

 

Полив троянд - до 20 літрів води, раз в тиждень для дорослої рослини в жаркий період.

 

 

 
Плодові дерева

 

 

Щодо правильного поливу плодових дерев слід запам'ятати кілька важливих правил, а саме:

  1. Молоді дерева поливаються частіше з меншим об'ємом води, в свою чергу дорослі дерева, починаючи від 3х років поливають рідше, але з великою кількістю води;
  2. Норми поливу можуть коливатися в залежності від типу грунту, на піщаному ґрунті поливають частіше, але з меншим об'ємом води, на глинистих грунтах навпаки, набагато рідше, але з великим об'ємом води;
  3. Деревам потрібно рясний полив з весни, за 15 днів до появи плодів, і за два тижні до перших заморозків;
  4. Кісточкові породи (абрикос, вишня, слива) поливати треба рідше, ніж насіннєві (яблуня і груша).

Важливо пам'ятати, що нестача вологи шкідливо впливає на дерева, але надлишок води ще більш шкідливий, ні в якому разі не можна заливати кореневу систему.
У перший рік саджанця потрібно поливати не рідше ніж 1 раз на тиждень. В другий рік життя дерева на вашій ділянці полив вже не настільки потрібен, як в перший сезон. Час і режим поливу може збігатися з режимом поливу саджанців першого року. Однак і в цих ситуаціях не варто дуже старатися. Справа в тому, що за попередній сезон дерево вже розвинуло розгалужену систему коренів, якій необхідна не тільки вологу, але й дихання. Якщо ж навколо дерева постійно розлита вода, то надходження повітря в ґрунт практично не буде. В результаті коренева система може загнити, а дерево загинути.

Дерева у віці від 3 років вже не настільки вимогливі до поливу. Як правило, їх поливають лише в дуже посушливе літо або в період дозрівання плодів. Потрібно також і регулярний полив в осінній період. Це дає можливість дереву краще підготуватися до зими і значною мірою уникнути пошкоджень морозами. Особливо корисний рясний осінній полив для сливи і вишні. Кісточкові уразливі в зимові холоди, проте якщо їх добре напоїти восени, то і зима пройде без особливих ушкоджень.

Передзимовий полив проводять після опадання листя з дерев. При цьому зверніть увагу на те, що різні породи і сорти скидають листя в різний час, тому і полив восени для кожного дерева індивідуальний. Якщо є можливість, поливайте раз в день по 20 літрів на дерево протягом тижня. У більшості випадків цього достатньо.

 

Полив дерев - В перший рік життя насінні сорти поливають один раз на два тижні в кількості 30 л води, кісточкові в обсязі 20 л води. У наступні роки норму поливу збільшують, додають по 10-15 л на кожен рік життя дерева. Останній - вологозарядковий полив потрібен для створення запасів вологи на весну, поліпшення зимівлі. Його проводять у середині жовтня.

 

 

 

 
Ялина

 

Звичайно як же може обійтися сад без ялинки, та ніяк. Адже це не тільки корисні властивості, красива декорація влітку, а й центральна рослина в новорічні свята на вашій ділянці. Ялина одне з найпоширеніших рослин в списку хвойних вічнозелених порід дерев. Ялина здатна виростати до 50 м у висоту. Темп зростання залежить від віку дерева: молоде дерево росте повільно, але після 15 років зростання значно прискорюється. Полив в жарку погоду: 10-12 літрів, один раз в тиждень під кожну рослину. Рекомендують поливати ялину не під стовбур дерева, а навколо кома на відстані 20-30 см від стовбура.

Доросла ялина нормально переносить посушливі періоди тривалістю в пару тижнів. Але вирощування ялин карликових сортів вимагає більш уважного підходу до поливу. Низькорослі сорти і різновиди ялинки, молоді рослини і саджанці, особливо пересаджені взимку, погано переносять тривалу відсутність поливу, що може привести до їх загибелі. Ялину зимової посадки поливають протягом усього першого сезону. Поливають ялину, уникаючи попадання води на хвою.

Щоб не викликати загнивання кореневої системи ялини від надлишку води, грунт навколо мульчують корою або хвоєю сосни, стружками або тирсою хвойних дерев. Це запобігає швидку втрату вологи і покращує грунтові характеристики. Ще один варіант збереження вологи - засипати грунт навколо їли керамзитом або іншим декоративним камінням.

 

Полив ялинки - Один раз в тиждень, 10-12 л води в залежності від віку ялинки. 

 

 

Рекомендуємо почитати по темі:

Температура води для поливу

Як правильно поливати газон?

Автоматичний полив Hunter - краще з Америки

Розрахунок системи поливу під обладнання Hunter. Поетапно.

 

 

 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner