Кошик
2575 відгуків
СпецПоливСервіс - Все для поливу, інтернет-магазин поливу
+380 (97) 082-26-08
Kyivstar

Як підібрати бак для автополиву? | Вибір накопичувальної ємності

Як підібрати бак для автополиву? | Вибір накопичувальної ємності

Для організації систем поливу іноді вдаються до встановлення накопичувального бака для води. У резервуар заповнюють поливну воду з водопостачання, а з бочки за допомогою насоса подають воду вже під необхідним тиском в систему автополиву (або крапельного поливу). Бак для води повинен вміщувати у собі достатню кількість води, щоб запасу вистачило на один цикл поливу.

 

Навіщо потрібний накопичувальний резервуар для поливу?

 

Резервуар для води дозволяє використовувати поливну систему з додатковим насосом у разі, коли існуюче джерело водопостачання не може дати необхідної кількості води або тиску. Якщо встановити накопичувальний резервуар для води, поставити насос, який братиме воду з бочки в необхідній кількості, можна забезпечити систему поливу необхідним тиском, а існуюче джерело водопостачання повільно наповнюватиме ємність протягом дня, не впливаючи при цьому на загальний тиск домашньої системи водопостачання.

Залежно від місця встановлення вода в бочці встигає трохи підігрітися за день, що дозволяє поливати чутливі рослини зверху без шкоди (деякі рослини погано переносять полив зверху). Якщо у воді є залізо, закрита ємність не позбавить воду заліза, це можливо тільки при використанні відкритих водойм, де вода кілька днів контактує з повітрям і внаслідок хімічної реакції, залізо окислюється і випадає в осад на дні.

 

бак для автополива

 

 

Чи можна обійтись без ємності для поливу?


У системах автополиву з висувними дощувачами робочий тиск часто повинен підтримуватись на рівні 3-4 бар. Якщо на ділянці є водопостачання з тиском від 3 бар, можна реалізувати систему без резервуара для води, але все залежить від площі поливу. Нижче буде описано як можна визначити необхідну кількість води для поливу на добу та розрахувати скільки часу необхідно для зрошення.

Вузол із ємністю та додатковим насосом часто може коштувати дорого, також потрібно підібрати місце на ділянці для його встановлення. Крім того, необхідно організувати лінію автоматичного наповнення резервуара з механічним або електронним поплавком, а у разі встановлення бочки в будинку використовувати більш надійну автоматику рівня рідини, а також обов'язково організувати аварійний перелив у разі аварії.

Якщо об'єму води водопостачання достатньо, але тиску не вистачає, можна також встановити в лінію поливу насос, який братиме воду з існуючої труби і віддаватиме таку ж кількість води з необхідним тиском. Для цього необхідно правильно підібрати модель насоса (можна звернутися до наших фахівців) автоматика насоса повинна бути оснащена захистом по сухому ходу і широким діапазоном регулювання тиску для точного налаштування.

На 90% ділянок, де встановлена ​​система автополиву в Київській області (у нас на обслуговуванні їх понад 600 на даний момент) не використовуються накопичувальні резервуари. Найчастіше встановлена ​​свердловина з насосом, яка може дати необхідну кількість води за годину при хорошому тиску. Що стосується температури води для поливу – трава, плодові дерева, декоративні кущі добре переносять воду зі свердловини, а рослини, які огороджені в окремі клумби, бажано поливати під корінь за допомогою крапельної трубки.

 

Бочка для автополива

 

 

Підбір об'єму бака для автополиву

 

Для підбору бака потрібно розрахувати споживання води за цикл поливу. Також необхідно врахувати швидкість наповнення бочки, що дозволить спрогнозувати за скільки часу може здійснюватися добір води при інтервальному поливі.

 

Розрахунок необхідної кількості води на площу

 

Середня норма поливу газону та рослин у кліматичному поясі України у літній період становить 5 л/м.кв на добу. Якщо ми знаємо, що ділянка під полив розміром 30х20 м = 600 м.кв, норма поливу такої ділянки буде 600 м.кв х 5 л/м.кв на добу = 3000 л на добу. Така норма підходить лише в тому випадку, якщо дотримується 100% рівномірність поливу (наприклад, якщо над даною ділянкою випав дощ). Але, так як в системах поверхневого поливу з висувними форсунками всі дощувачі перетинаються один з одним, обов'язково будуть місця, де води потраплятиме більше, і місця більш сухі, тому для розрахунку ємності необхідно об'єм води, що вийшов, помножити на ККД системи поливу, яке становить не менше 1,3.

3000 л/добу х ККД 1,3 = 3900 л. Таким чином ми отримаємо необхідну розрахункову кількість води для системи, при якому буде дотримуватися максимальна рівномірність поливу на всіх ділянках. Звичайно на розрахунок може вплинути тип ґрунту, на важких ґрунтах норма буде не така висока, але використовуючи цю формулу ви можете спокійно підібрати об'єм резервуара із запасом.

 

Розрахунок обсягу резервуару з врахуванням швидкості наповнення ємності

 

Вище ми розглянули необхідний обсяг води за цикл поливу території, який становив 3900 л. Ми можемо встановити ємність для води на 4000 л і зберігати повний запас води, але також можна використовувати невелику ємність як тимчасовий буфер, куди вода в інтервальному режимі поповнюватиметься з деякими проміжками. Контролери управління поливом дозволяють після спрацьовування однієї зони поливу встановити необхідну паузу перед початком роботи наступної, що створить запас часу на поповнення ємності.

Для початку необхідно здійснити замір із труби, яка буде наповнювати ємність. Відкрийте кран у такому положенні, коли вода буде наповнювати майбутній резервуар, не створюючи помітного падіння водяного тиску в будинку. Зафіксуйте швидкість наповнення відра об'ємом 10 л і переведіть значення літри за хвилину або м.куб/год. Таким чином, ви визначите швидкість наповнення майбутнього бака.

Наприклад ви визначили, що швидкість наповнення бака становить 1000 л/год. При споживанні системи в 3900 л, ємність зможе заповнитися за 4 години. Якщо буде встановлена ​​ємність всього на 1000 л, за 3 години вона встигне наповнитися 3 рази (враховуючи запас 1000 л, що вже накопичено перед початком поливу). Якщо швидкість розбору води перевищуватиме швидкість наповнення ємності, щоб запобігти сухому ходу насоса, можна на контролері поливу встановити проміжки між спрацьовуванням окремих зон поливу. Дуже зручно налаштувати паузи можна на контролерах Hunter X-Core.

 

Які баки використовують для автополиву

 

резервуар для поливаемкость для полива

 

Для систем поливу необхідно використовувати 2-шарові ємності для питної води із захистом від ультрафіолету. Дуже не рекомендуємо використовувати одношарові єврокуби в металевому каркасі, тому що ультрафіолет легко проникає всередину ємності та розвиває у воді органіку, яка накопичується всередині дуже швидкими темпами. Це спричиняє постійний догляд та чищення внутрішніх стінок. Якщо у вас все-таки є єврокуб, рекомендуємо встановити його в місце, куди не потрапляє сонце. У крайньому разі, єврокуб можна пофарбувати в чорний колір або купити спеціальний чохол від ультрафіолету.

Баки можуть бути як вертикальні, так і горизонтальні, тонкі чи широкі. Їх можна спарювати, встановлювати паралельно, якщо монтаж буде в обмеженому просторі. При встановленні в приміщенні необхідно враховувати ширину дверного отвору та висоту стелі.

 

 

Обладнання для обв'язки бака

 

схема установки емкости для полива

Натисніть на картинку для збільшення

 

Для обв'язки вузла з накопичувальним резервуаром можна використовувати як поверхневі, так і занурювальні насоси, параметри подачі води та тиску (напору) підбирають, виходячи з потреб. Враховується режим роботи насоса - якщо вузол буде на вулиці, працюватиме в нічний час, обов'язково врахувати рівень шуму. Найменш шумні насоси - багатоступінчасті, з подовженим робочим колесом, їх роботу майже не чути. Крім того, багатоступінчасті поверхневі насоси, мають дуже плавний графік продуктивності, завдяки чому при різному обсязі подачі води, насос підтримує однаковий діапазон тиску, що важливо в системах поливу.

Ми використовуємо у власних проектах поверхневі насоси, оскільки їх набагато легше обслуговувати та демонтувати на зиму, а монтаж додаткового обладнання не складає труднощів.

Крім насоса поливу необхідно встановити автоматику (контролює включення/вимкнення насоса по тиску), зворотний клапан для запобігання поверненню води з тиском в бочку (якщо немає вбудованого в автоматиці), фільтр поливу на набір бочки та магістральний фільтр після насосу, вузол консервації на зиму, поплавок для набору бочки і регулювальний кран для контролю інтенсивності подачі води. Після ємності необхідно встановити кран для перекриття подачі води. Для підключення труб до бака та організації аварійних переливів використовують спеціальні врізки з контргайками для надійної фіксації.

Обв'язку ємності та насоса рекомендуємо використовувати поліпропіленовими ПП трубами, вони будуть акуратніше виглядати, краще тримають форму і не деформуються на сонці. Деформація труб може призвести до провороту поплавка усередині ємності. Для з'єднання ПП труб можна використовувати як фітинги під пайку, так і звичайні компресійні фітинги для поліетиленових труб, що буде навіть зручніше при демонтажі обладнання на зиму.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner